Najlepsi polscy juniorzy boksowali w Nowej Dębie (fotoreportaż oraz video HD)

W minionym tygodniu hala Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie była areną finałów Mistrzostw Polski Juniorów. W największej od lat imprezie boksu amatorskiego na Podkarpaciu udział wzięło 141 pięściarzy z 75 klubów.

Do walki o tytuł najlepszego zawodnika w Polsce stanęli bokserzy urodzeni w latach 1996-1997, wyłonieni poprzez mistrzostwa poszczególnych Okręgowych Związków Bokserskich. Rywalizacja toczyła się od ubiegłego wtorku do niedzieli, kiedy to na ringu spotkali się zwycięzcy walk półfinałowych w dziesięciu kategoriach wagowych.

W mistrzostwach nie było przedstawicieli od niedawna działającego nowodębskiego klubu bokserskiego Garda, było za to siedmiu przedstawicieli Podkarpacia, wśród których tytuł Mistrza Polski wywalczył reprezentant klubu Budo Krosno Maksymilian Gibadło. Występujący w kategorii wagowej 64 kg krośnianin w finale pokonał Sebastiana Konska z RMKS-u Rybnik, który w półfinale wyeliminował Dominika Kidę z Wisłoka Rzeszów. Rzeszowianinowi przypadł brązowy medal. Walkę Gibadło – Konsek uznano najlepszą w całym pięciodniowym turnieju a boksera z Budo Krosno wybrano najlepszym zawodnikiem turnieju.

To już trzecia ogólnopolska impreza bokserska organizowana w Nowej Dębie w przeciągu ostatnich lat. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali pomysłodawcy imprezy z nowodębskiego klubu sportowego Garda, szkolącego zawodników w zakresie boksu i kickboxingu. Organizatorami zawodów byli Polski Związek Bokserski, Podkarpacki Okręgowy Związek Bokserski oraz Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu.

źródło: własne, UMiG Nowa Dęba
video: Agnieszka Nycz, muzyka: Łukasz „Mały” Małecki

O komentarz dotyczący mistrzostw poprosiliśmy prezesa Polskiego Związku Bokserskiego Zbigniewa Górskiego oraz burmistrza Nowej Dęby, Wiesława Ordona.

foto: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content