Wygrana Wisły Sandomierz w Andrychowie

Drugie z rzędu zwycięstwo zanotowali piłkarze Wisły Sandomierz, którzy wygrali z Beskidem Andrychów 2:1 (1:0) w zaległym meczu 21 kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Mecz rozegrany został w minioną środę w Andrychowie.

Obie bramki dla Wisły strzelił Adrian Gębalski w 30 i 70 minucie meczu. Gola dla gospodarzy zdobył Serge Nahle wykorzystując podyktowany w 58 minucie rzut karny.
Dzięki wygranej Wisła awansowała na piąte miejsce w tabeli, mając na swym koncie podobnie jak czwarte rezerwy Wisły Kraków 47 punktów. Liderem rozgrywek pozostaje Granat Skarżysko-Kamienna (70 pkt).

W meczu 31 kolejki Wisła podejmie na własnym stadionie dziesiątą w tabeli Wierną Małogoszcz. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę 25 maja, początek godz. 17.30.

BESKID ANDRYCHÓW – WISŁA SANDOMIERZ 1:2 (0:1)
0:1 – Gębalski 30′
1:1 – Nahle 58′ (k)
1:2 – Gębalski 70′

żółte kartki: Słupski – Ziółek, Pydych, Rzeszutek

Beskid: 24. Krystian Majerczyk – 7. Tomasz Kaczmarczyk, 13. Serge Nahle, 3. Dariusz Kapera, 18. Szymon Święs – 15. Dariusz Chowaniec (6, 17. Krzysztof Jurczak), 11. Jakub Szlosek, 8. Jakub Słupski, 10. Łukasz Rupa (46, 14. Włodzimierz Kierczak), 16. Tomasz Moskała – 9. Dawid Rupa.

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz – 16. Sebastian Kocój (73, 19. Przemysław Michalski), 10. Erwin Nowik, 6. Krystian Pydych, 14. Daniel Chorab – 11. Maciej Ziółek (74, 8. Bartłomiej Gołasa), 5. Mariusz Kukiełka, 20. Michał Motyl, 15. Damian Nogaj – 18. Jarosław Piątkowski (76, 9. Jarosław Pacholarz), 7. Adrian Gębalski (90, 13. Grzegorz Rzeszutek).