Tarnobrzeg: Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka (fotoreportaż)

W sobotę 24 maja w Tarnobrzegu odbyły się wojewódzkie uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Wydarzenie to było połączone z jubileuszem 50 lecia istnienia Zawodowej Służby Pożarniczej na terenie miasta i powiatu Tarnobrzega.

W uroczystości udział wzięli między innymi: Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej – generał brygadier Wiesław Leśniakiewicz, Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej – nadbrygadier Bogdan Kuliga, Wojewoda Podkarpacki – Małgorzata Chomycz-Śmigielska, Starosta Powiatu tarnobrzeskiego – Krzysztof Pitra, Poseł na Sejm RP – Mirosław Pluta.

Uroczystości rozpoczęła ceremonia odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej 50-leciu zawodowego pożarnictwa na budynku Komendy Miejskiej PSP w Tarnobrzegu. Następnie strażacy i zaproszeni goście przeszli w szyku marszowym do Klasztoru OO. Dominikanów gdzie odbyła się msza święta celebrowana przez Biskupa Pomocniczego diecezji sandomierskiej Edwarda Frankowskiego.

Po mszy świętej, punktualnie o godzinie 14:15 rozpoczęły się główne uroczystości na Placu im. Bartosza Głowackiego. W czasie uroczystości na ręce Komendanta Miejskiego PSP w Tarnobrzegu brygadiera Andrzeja Babca Komendant Główny PSP przekazał uroczyście sztandar Komendy Miejskiej PSP w Tarnobrzegu. Przewodniczącym społecznego komitetu fundacji sztandaru był Poseł na Sejm RP Pan Mirosław Pluta. Kolejnym punktem uroczystości było nadanie odznaczeń, nagród i nominacji na wyższe stopnie służbowe strażakom PSP i pracownikom cywilnym związanym ze służbą pożarniczą. Dowódcą uroczystości był starszy kapitan Marian Róg, dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Tarnobrzegu.

Uroczystość uświetniła obecność kompanii reprezentacyjnych: Wojska Polskiego, Policji, Służby Celnej i Państwowej Straży Pożarnej oraz Orkiestra Dęta z jednostki OSP Gać​.

foto&info: Arkadiusz Wydro

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
davey
9 lat temu

A główny strażak Tarnobrzega bez munduru?Co się stało?Tak przecież pięknie się w nim prezentuje?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content