Tarnobrzeg: Rusza 2 edycja budżetu obywatelskiego

Już po raz drugi Tarnobrzeg realizuje tzw. budżet obywatelski, w kwocie miliona złotych. Projekty do drugiej edycji budżetu obywatelskiego można składać od 1 do 22 czerwca br.

Od 23 do 29 czerwca potrwa ich weryfikacja. 30 czerwca zostanie ogłoszona oficjalna lista zakwalifikowanych projektów, na które już od 1 do 31 lipca będzie można głosować. Od 1 do 8 sierpnia potrwa przeliczanie głosów i ogłoszenie wyników.

Propozycję projektu do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego może zgłosić każdy pełnoletni mieszkaniec Miasta Tarnobrzega, posiadający czynne prawo wyborcze. Mieszkańcy swoje projekty zgłaszają na specjalnym formularzu dostępnym na stronie internetowej www.tarnobrzeg.pl oraz w siedzibie Urzędu Miasta Tarnobrzega. Wypełniony formularz projektu składa się w wersji pisemnej w Urzędzie Miasta Tarnobrzega lub przesyła w wersji elektronicznej na adres: budzet.obywatelski@um.tarnobrzeg.pl.

Złożone projekty zostaną wstępnie zweryfikowane przez właściwe merytorycznie wydziały lub jednostki organizacyjne Urzędu Miasta Tarnobrzega, które dokonują analizy i je opiniują. Ostateczną weryfikację złożonych projektów przeprowadzi powołana przez Prezydenta Miasta Tarnobrzega Komisja Opiniodawcza, do której Prezydent Miasta Tarnobrzega zaprosi członków komisji Techniczno-Inwestycyjnej Rady Miasta Tarnobrzega oraz przewodniczących osiedli, których projekty dotyczą.

Wyboru projektów do realizacji dokonują mieszkańcy w głosowaniu tajnym. Prawo do udziału w głosowaniu ma każdy pełnoletni mieszkaniec Miasta Tarnobrzega, posiadający czynne prawo wyborcze. Głosowanie odbywa się poprzez postawienie znaku „X” przy wybranych projektach na karcie do głosowania. Głosujący może wybrać maksymalnie 3, jego zadaniem najważniejsze projekty.

źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mateusz
6 lat temu

Wszystko super , ale bez sensowne jest prawo zgłaszania tylko dla osób powyżej 18 roku życia. Przecież to jest rozpaczliwe … W niektórych miastach można prawdopodobnie od 16 roku życia zgłaszać i głosować. ŻENADA

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x