Patryk Korczyński piąty na świecie!

Zawodnik tarnobrzeskiej Integracji Patryk Korczyński zajął piąte miejsce w Mistrzostwach Świata Seniorów i Juniorów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, które rozegrane zostały w duńskim Rodby. Patryk wycisnął sztangę o wadze 250 kg, startując w kategorii juniorskiej do 120 kg.

Był to debiut naszego siłacza w zawodach rangi międzynarodowej. Warto nadmienić iż podczas zawodów Patryk dwukrotnie ustanawiał rekord Polski, już w drugim podejściu na 245 kg poprawił stary” rekord o 2,5 kg a w trzecim na 250 kg dołożył kolejne 5kg !

Patryk jest studentem pierwszego roku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu , kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne. Trenuje w siłowni MOSiR Tarnobrzeg.

„Dziękuję trenerowi klubowemu, trenerowi kadry P. Arkowi Znojkowi za solidne przygotowanie do najważniejszej w tym sezonie imprezy, ponadto dziękuje bratu Filipowi za pomoc w treningach oraz sponsorom ; Urzędowi Miasta Tarnobrzeg i firmie Karabela”

info: Sławomir Wiatrowski|Integracja

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Patryk K
7 lat temu

Dużo rzeczy można się dowiedzieć z tej strony, m.in. że Andrzej Rękas to mój trener, pomimo że przy treningach mi nic nie pomaga. Fajny artykuł ogólnie

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content