Baranów Sandomierski: Jubileuszowy koncert „Nowego Pokolenia” (fotoreportaż)

Koncert jubileuszowy pt. „Warto Tańczyć” z okazji 15-lecia zespołu „Nowe Pokolenie” odbył się w minioną niedzielę w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu. Zespół działa od 15 lat przy Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu. Zajęcia dla dzieci i młodzieży odbywają się pod kierunkiem Katarzyny Gwoździowskiej. Zespół przez 15 lat swojej działalności koncertował około 160 razy na przeróżnych scenach.

Koncert jubileuszowy był mieszanką wspomnień, retrospekcji i wielu nowych układów przygotowanych specjalnie na tą uroczystość. A zaczęło się wszystko bardzo żartobliwie i wspomnieniowo. Otóż rozpoczęła najstarsza grupa w układzie, który tańczyła ongiś, czyli 5 lat temu i nie było by w tym nic szczególnego, gdyby nie to, że widzowie mogli w tym samym czasie oglądać dokładnie ten sam układ, wyświetlany z tyłu, na ekranie sceny, tyle tylko że zarejestrowany 5 lat temu. Wszystko bardzo zgrabnie synchronizowało, stroje były te same, ta sama choreografia, muzyka, tylko dzieci o 5 lat młodsze i tu różnica była bardzo zauważalna. Sala przyjęła to mocnym aplauzem i radością.

Nie zabrakło też niespodzianek, a taką było niewątpliwie pojawienie się na scenie „Emerytek”, czyli dziewcząt, które tańczyły w „Nowym Pokoleniu” od samego początku. Ich wejście na scenę poprzedził krótki filmik, mix ich układów, występujących już jako „emerytki” a na dodatek zobaczyliśmy wspomnienia z ich ślubów, a przede wszystkim jak obecny zespół, czyli bracia i siostry od tańca, przygotowały im tzw. „bramę” w trakcie przemarszu do kościoła. Ubaw wszystkich był co nie miara.

Starannie została zaaranżowana końcówka koncertu, bo w zasadzie nie był to jeden, ale dwa utwory finałowe, gdzie już na samym końcu zatańczyli wszyscy wykonawcy, czyli (prócz tańczących gości i maluszków) 44 osoby. Scena ledwo wytrzymała, ale dali rady. Potem były już tylko brawa, brawa, podziękowania, ordery i statuetki dla najwytrwalszych.

Miłym akcentem było uświetnienie swoją obecnością włodarzy naszej gminy, czyli Burmistrza Pana Jacka Hynowskiego i jego zastępcy Pana Jana Pelczara i oczywiście byłego dyrektora MGOK, a obecnie starosty powiatowego Pana Krzysztofa Pitry, nie tylko podczas całego koncertu ale w trakcie ceremonii wręczania nagród.

Niespodzianką dla wszystkich nowopokoleniowców były koszulki z nadrukiem jubileuszowym ufundowane przez Starostwo Powiatu Tarnobrzeskiego i nasza placówkę. Koncert zakończył się wjechaniem potężnego tortu z zapalonymi fajerwerkami oraz wspólnym odśpiewaniem „sto lat”.

źródło: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim

foto: Tomasz Młyniec

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x