Dzień Dziecka w Sandomierzu (fotoreportaż)

Jak co roku 1 czerwca w Sandomierzu zorganizowane zostało wydarzenie adresowane do najmłodszych mieszkańców miasta i okolic. Z okazji Dnia Dziecka na nadwiślańskim bulwarze przygotowane zostało wiele atrakcji.

Dzieci mogły spędzić ten czas bardzo aktywnie – zorganizowane zostały biegi przedszkolaków oraz biegi szkolne, konkurs chodzenia na szczudłach, zawody w strzelaniu z łuku, rzuty do tarczy, turniej speedmintona, ringo a także konkursy między innymi strzał do bramki, rzuty piłką ręczną oraz slalom z przeszkodami. Dodatkową atrakcją były rowerki wodne, z których dzieci pod opieką dorosłych, mogły w tym szczególnym dniu korzystać bezpłatnie.

Nie zabrakło również części artystycznej. Zabawom i konkursom wtórował akompaniament Sandomierskiej Orkiestry Dętej, a także kulinarne show cyrkowe „The Kitchen Show”, występy Mażoretek, wokalistów z Sandomierskiego Studia Piosenki, atrakcje przygotowane przez grupę teatralną Metafora oraz występ grupy teatralnej z Gimnazjum nr 2, która przygotowała inscenizację współczesnej wersji „Kopciuszka”. Na scenie zaprezentowali się również młodzi modele, którzy przedstawili najnowsze trendy mody dziecięcej. Wszystkie dzieci otrzymały również słodki upominek, a zwycięzcy konkursów specjalne nagrody.

Nad bezpieczeństwem czuwała Grupa Ratownictwa PCK oraz Grupa Patrolowo-Interwencyjna.

info: UM Sandomierz
foto: Michał Karelus

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x