Sandomierz: Rywalizowali w ramach turnieju „Mini NBA” (fotoreportaż)

Cztery drużyny rywalizowały w sandomierskiej hali MOSiR w ramach turnieju „Mini NBA”. Zawody odbyły się w ramach obchodów „Dnia Dziecka”.

Na parkiecie mecze rozgrywały zespoły SHOWTIME, OLD BOY, DZIĘCIOŁY TARNOBRZEG oraz MAMY GREKA W DRUŻYNIE. Spotkania rozgrywane były systemem każdy z każdym 4 x 8 minut kwarta. W trakcie turnieju odbył się rownież konkurs rzutów „za 3 pkt” – w I rundzie każda z drużyn mogła zgłosić do turnieju 2 zawodników z drużyny, czterech z najlepszymi wynikami awansowało do II rundy.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna Dzięcioły Tarnobrzeg, przed Old Boy, Showtime i Mamy Greka w Drużynie. Zawodnicy ze zwycięskiej ekipy odebrali również nagrody indywidualne, MVP turnieju został Dominik Lis, Piotr Pandura został zwycięzcą rzutów za „3 pkt” zaś najwartościowszym zawodnikiem turnieju wybrany został Mateusz Strojek. Medal powędrował również dla trenera zwycięskiej drużyny Daniela Gembczyńskiego oraz Kariny Roman odpowiedzialnej za odnowę biologiczną.

– Na turnieju była świetna atmosfera, impreza była bardzo dobrze zorganizowana. Na boisku panowała zacięta rywalizacja. Czekamy na następne zawody w Sandomierzu – komentuje Mateusz Strojek, kapitan Dzięciołów. – Uważam że konkurs rzutów za trzy był kapitaną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, brakowało jeszcze konkursu wsadów ale może uda się go zorganizować przy okazji następnego turnieju, na którym na pewno pojawię się ze swoim teamem – dodaje Piotr Pandura (Dzięcioły Tarnobrzeg, na co dzień występujący w KKS Jezioro Tarnobrzeg).

Kolejna edycja turnieju zaplanowana jest na okres wakacyjny.

info: MOSiR Sandomierz

foto: Michał Karelus

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x