Tarnobrzeg: Ruszają prace na miechocińskiej skarpie

Za cenę brutto blisko 6 mln zł spółka z o.o. INTOP Tarnobrzeg wykona prace, które zabezpieczą osuwisko przy ul. Mickiewicza na osiedlu Miechocin. Inwestycja powinna być gotowa do 21 listopada bieżącego roku.

Do przetargu na zabezpieczenie osuwiska stanęło pięć firm. Najkorzystniejszą ofertę, opiewającą na 5,9 mln zł przestawiła spółka z o.o. INTOP Tarnobrzeg. Wszystkie zaplanowane prace muszą zostać wykonane do 21 listopada bieżącego roku.

Zakres zaplanowanych prac obejmuje m. in. usunięcie drzew, rozbiórkę elementów dróg, ulic i ogrodzeń, wykonanie czasowych dróg i placów z płyt żelbetowych, wykonanie układu ażurowych palisad z mikropali wierconych. Mikropale zwieńczone oczepem żelbetowym. Łączna długość palisad z mikropali wierconych o średnicy 300 mm wynosi 4 056,50 mb, a długość palisad z mikropali wierconych o średnicy min. 160 mm wynosi 1 080,00 mb. Inwestycja obejmuje także wykonanie przypór drenażowych z gruntu niespoistego zbrojonego geosyntetykami oraz przypór z gruntu rodzimego, wykonanie zabezpieczenia skarp drenażem płytowym, ukształtowanie spadków zwiększających stateczność skarp, wykonanie odwodnienia.

Po wschodniej stronie ulicy Mickiewicza: zostanie wykonana przebudowa rowu wraz z przebudową kanalizacji deszczowej jako odbiornika wód opadowych z rowu, budowa drenaży inżynierskich wraz z budową pompowni wód drenażowych, zabezpieczenie budynku szkoły podstawowej przy ulicy Dworskiej wraz z remontem pobliskiego rowu, przebudową kanalizacji oraz budową układu drenaży.

info: UM Tarnobrzeg
foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
xyz
6 lat temu

Pełna nazwa firmy brzmi: INTOP Tarnobrzeg Sp. z o.o.,żadna spółka akcyjna.
http://www.intop.tbg.net.pl/
Moglibyście chociaż sprawdzić,a nie kopiować głupoty ze strony urzędu miasta.Widzę że powoli idziecie na łatwiznę.

ZYX
6 lat temu

🙂 To że jakiś urzędnik Urzędu MIasta TBG popełnił błąd w nazwaniu firmy wykonawcy nie znaczy, że teraz dziennikarze mają każdą wiadomość z Urzędu Miasta SPRAWDZAĆ. Nie popadajmy w paranoję. Urzędnikom w UM jest bez różnicy czy to spółka z Zoo czy akcyjna 😀

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x