Tarnobrzeg: Kolejni dwaj inwestorzy w Parku

Tares i Wariag – to kolejne dwie firmy, które zainwestują w Tarnobrzeskim Parku Przemysłowo – Technologicznym. Pierwsza będzie wykonywać powłoki malarskie, m. in. dla przemysłu lotniczego. Druga – wyprodukuje oprogramowanie komputerowe.

Zarządca TPPT – Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego pozyskała inwestorów nr 3 i 4, którzy rozpoczną wkrótce działalność w pomieszczeniach Inkubatora Przedsiębiorczości.

Spółka Tares będzie wykonywać powłoki malarskie elementów wykorzystywanych w przemyśle lotniczym i meblarskim oraz prowadzić naprawy lakiernicze nadwozi samochodowych. Firma planuje docelowo zatrudnić kilkunastu pracowników.

Kolejna firma – WARIAG, należąca do Mateusza Pazia – zajmie się produkcją oprogramowania komputerowego dla klientów krajowych i zagranicznych. Inwestor aktualnie realizuje zamówienia w branży gier komputerowych i notuje na tym polu pierwsze sukcesy. Wprowadzając się do parku chce rozszerzyć działalność i także zatrudniać nowych pracowników.

Przypomnijmy, że pierwsi inwestorzy – firmy Petrology i Sarko pojawiły się w parku w ubiegłym miesiącu. Hubert Czub, prezes TARR, zapewnia, że agencja prowadzi rozmowy z kolejnymi firmami zainteresowanymi inwestycjami w parku.

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x