Dom Dziecka w Skopaniu obchodził jubileusz

Dom Dziecka w Skopaniu, noszący obecnie nazwę Centrum Opieki nad Dzieckiem świętuje 50-lecie działalności. Obecnie w placówce przebywa 30 wychowanków oraz 14 podopiecznych w ramach tak zwanej grupy usamodzielnienia, w której nabywają umiejętności prowadzenia własnego gospodarstwa domowego.

Uroczyste obchody, na które przybyli przedstawiciele Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego i Marszałkowskiego, władze gm. Baranów Sandomierski, przyjaciele, współpracujące z placówką organizację, sponsorzy, byli wychowankowie i pracownicy placówki odbyły się w minioną środę 18 na terenie placówki w Skopaniu. Wśród zaproszonych byli także Krzysztof Pitra, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego, zastępca Jerzy Sudoł, Dariusz Bukowski, Przewodniczący Rady Powiatu, Ewa Kędzierska, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek z terenu powiatu tarnobrzeskiego.

ŚWIĘTO DZIECI I DOROSŁYCH

Po mszy w Kościele Miłosierdzia Bożego, na budynku placówki odsłonięto pamiątkową tablicę przypominającą 50-rocznicę powstania Domu Dziecka w Skopaniu. Uczestników obchodów powitał Damian Szwagierczak, dyrektor placówki, który podkreślił, że jest to święto wszystkich: dzieci i dorosłych. Dyrektor podziękował byłym i obecnym pracownikom za pracę oraz sponsorom i władzom powiatu tarnobrzeskiego za pomoc, jaką otrzymują jego podopieczni.

Starosta Krzysztof Pitra składając życzenia zwrócił się do wychowawców i podopiecznych placówki: – Jestem szczęśliwy, że akurat w tym czasie mogę sprawować funkcję starosty. Dziękuję wszystkim za przybycie oraz księdzu proboszczowi za wspaniałe kazanie i słowa, które mam nadzieję przez wszystkich zostaną wdrożone w życie. Dziękuję także całemu zespołowi Centrum za opiekę i misję, którą wykonujecie. Trzeba mieć coś w sobie, by wkładać tyle serca w tę pracę. Wychowankom życzę dobrego startu i pracy. Wierzę, że będziecie kierować Polską w duchu patriotyzmu i opiekować się przyszłymi pokoleniami. Z całego serca życzę Wam wszystkiego dobrego – powiedział Krzysztof Pitra, tarnobrzeski Starosta.

List gratulacyjny przekazał także Dariusz Bukowski, Przewodniczący Rady Powiatu Tarnobrzeskiego. – Życzę wszystkiego dobrego szczególnie nauczycielom, ponieważ praca w domu dziecka to wyzwanie, ale także powołanie. Młodzieży życzę, aby weszli w dorosłe życie z planami, i by zawojowali świat – powiedział Dariusz Bukowski, przewodniczący Rady Powiatu Tarnobrzeskiego.

TRAMPOLINA I ROWERY OD POWIATU

Władze powiatu z okazji 50-rocznicy działalności przekazały wychowankom trampolinę oraz rowery. Obchody urozmaiciły występy wychowanków, zaprzyjaźnionego zespołu Ms. Pollack z Mielca i wspólny piknik, który zakończyła dyskoteka pod gwiazdami.

foto&info: Powiat Tarnobrzeski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content