Sandomierz: Noc Świętojańska na Bulwarze im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Tradycyjnie 21 czerwca br. na Bulwarze im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sandomierzu odbyła się impreza plenerowa nawiązująca do zwyczajowych zabaw podczas najkrótszej nocy w roku.

Jako pierwsi na scenie swój talent aktorski zaprezentowali uczniowie ze Szkolnej Grupy Teatralnej z Gimnazjum nr 2 w Sandomierzu prezentując spektakl teatralny „A najważniejsza z nich … Miłość”. Po występie młodych aktorów sceną zawładnęły popisy wokalno-taneczne, swój repertuar zaprezentowały następujące zespoły: Zespół Pieśni i Tańca Sędomir, Zespoł Pieśni i Tańca Ziemia Sandomierska, zespół Dzikie Jabłka oraz jako ostatni zaprezentował się zespół Czerehat, którego muzycy w swojej twórczości nawiązują do karpackiego folkloru.

Artystyczne wariacje z ogniem w roli głównej przedstawił z kolei Teatr Ognia Furion z Sandomierza. Nie zabrakło również konkursów związanych z tym jedynym w swym rodzaju dniem w roku. Podczas pierwszego z nich ocenione zostały piękne wianki, które są od wieków motywem przewodnim Nocy Świętojańskiej. Tematyka kolejnego konkursu oscylowała również wokół najkrótszej nocy w roku. Na scenie zaprezentowali się finaliści zmagań literackich na najciekawszą legendę o Nocy Świętojańskiej. Spośród wszystkich legend wybrano i nagrodzono te najciekawsze.

W okolicy wydarzeń artystycznych miało miejsce tradycyjne ognisko z okazji Nocy Świętojańskiej.

info: UM Sandomierz

foto: Ewelina Ura

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x