Sandomierz: Letnie baseny już otwarte

Od minionej soboty na sandomierskim bulwarze im. Marszałka Piłsudskiego można już skorzystać z dwóch letnich basenów. Dodatkowe atrakcje na bulwarze to możliwość korzystania z dziecięcej zjeżdżalni, boiska do siatkówki plażowej, małej plaży oraz leżaków z parasolami. Teren wokół basenów jest ogrodzony i monitorowany.

Jedna niecka o głębokości 1,20 m ma wymiary 15 m na 8 m, druga zaś 12 m na 7 m i 0,60 m głębokości. Są to konstrukcje przenośne, po sezonie składane, nie wymagają wkopywania w ziemię, bowiem na specjalnych stalowych konstrukcjach umocowana jest folia PCV napełniona wodą. Zbiorniki basenowe wyposażone są we własny system filtracji i uzdatniania wody, obudowane są także drewnianymi pomostami, które zapewniają do nich wygodny dostęp.

Bilet ulgowy kosztuje 6 zł, zaś normalny 10 zł. Dzieci do lat 3 będą mogą bezpłatnie korzystać ze zbiornika opłatę w tym wypadku uiszcza opiekun malucha.

Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwają ratownicy. Kwestią dbania o czystość zajmuje się obsługa do technologicznego uzdatniania wody basenowej.

foto&info: UM Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content