06.07 (niedziela) Spotkanie z cyklu „Znak natury”, w Tarnobrzegu

Spotkanie w ramach realizowanego projektu „Znak Natury wsparcie gmin w racjonalnym wykorzystaniem zasobów przyrodniczych w zrównoważonym rozwoju obszarów Natura 2000 w zakresie turystyki” odbędzie się w niedzielę 6 lipca o godz. 16 w siedzibie Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 w Zamku Dzikowskim, ul Sandomierska 27, Tarnobrzeg. Spotkanie ma charakter otwarty.

Podczas spotkania dowiedzieć się będzie można co to jest obszar Natura 2000, jaki ma zasięg Tarnobrzeska Dolina Wisły oraz co jest przedmiotem jej ochrony. Zaprezentowane zostaną liczne gatunki zwierząt i roślin, które możemy spotkać na tym terenie.

Dodatkową atrakcją dla słuchaczy będzie możliwość podziwiania 1000 litrowego akwarium z licznymi gatunkami ryb oraz dwa terraria z rodzimymi gatunkami płazów i gadów.

Gościem spotkania będzie Rafał Rozmus, fotograf, przyrodnik, który podzieli się najnowszymi zdjęciami i filmami z wypraw plenerowych oraz opowie ciekawe historie jakie przeżył podczas pracy w terenie z aparatem.

Inicjatorem projektu jest Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody w Warszawie.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x