Tarnobrzeg: Włamywacze usłyszeli 33 zarzuty

Tarnobrzescy policjanci ustalili i zatrzymali czterech mężczyzn, którzy dokonywali włamań do garaży i altan ogrodowych na terenie miasta. Mężczyznom przedstawiono łącznie 33 zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności od 1 do lat 10.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu od kilku miesięcy otrzymywali zgłoszenia o włamaniach do garaży na terenie miasta. Sposób działania sprawców był łudząco podobny do siebie a z garaży znikały elektronarzędzia, opony, części do samochodów oraz sprzęt wędkarski. Policjanci podejrzewali, iż włamań dokonują te same osoby. Zabezpieczone na miejscu zdarzenia ślady oraz prowadzone czynności wykrywcze doprowadziły policjantów do ustalenia tożsamości włamywaczy, a następnie ich zatrzymania.

Sprawcami okazali się mieszkańcy powiatu tarnobrzeskiego w wieku 19 i 21 – lat.

Policjanci przesłuchali mężczyzn przedstawiając im łącznie 33 zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem oraz dokonania włamań do garaży i altanek ogrodowych. Łączna suma skradzionych przedmiotów szacowana jest na ponad 6 tys złotych. Podczas wykonywanych czynności policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x