Tarnobrzeg szósty w Rankingu Rzeczpospolitej

Szóste miejsce zajął Tarnobrzeg w najnowszym rankingu „Rzeczpospolitej” – oceniającym samorządy najskuteczniej pozyskujące fundusze unijne. W zestawieniu 30 najlepszych miast – na prawach powiatu – pokonaliśmy takie ośrodki jak Łódź, Wrocław, Poznań, Kraków, Szczecin i Katowice.

Dziennik Rzeczpospolita opublikował Ranking Samorządów 2014. W zestawieniu miast na prawach powiatu, które najskuteczniej sięgają po unijne fundusze o kolejności miejsc decydowały m. in. wysokość pozyskanych funduszy unijnych w przeliczeniu na jednego mieszkańca i liczba podpisanych umów na dotacje z UE.

W trzydziestce najlepszych miast najlepsze okazały się (ex – aequo) Przemyśl i Dąbrowca Górnicza przed Toruniem, Gdańskiem i Kielcami. Kolejne, szóste miejsce zajęło nasze miasto – wyprzedzając całą plejadę największych polskich miast.

W rankingu ogólnym miast na prawach powiatu Tarnobrzeg zajął 53 miejsce i po raz pierwszy pojawił się w zestawieniu najbardziej innowacyjnych polskich miast zajmując (ex – aequo ze Szczecinem) 38 miejsce.

źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content