W niedzielę Lato z Radiem nad Jeziorem – program imprezy oraz informacje dotyczące parkingów, komunikacji

Kombi Łosowski, Zakopower oraz Lady Pank już w najbliższą niedzielę rozgrzeję publiczność nad Jeziorem Tarnobrzeskim, gdzie już po raz trzeci zawita przystanek „Lata z Radiem”.

Impreza „Lata z Radiem” nad jeziorem rozpocznie się o godzinie 16 i potrwa do ok. godz. 23. Natomiast w godzinach od 10 do 13 serdecznie zapraszamy wszystkich na dziedziniec Zamku Dzikowskiego, gdzie odbędzie się festiwal kawy i herbaty, organizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Na dziedzińcu Zamku zagości także plenerowe studio „Lata z Radiem”.

Od godziny 11 nad Jeziorem Tarnobrzeskim rozpoczną się regaty o Puchar „Lata z Radiem” w klasie OPEN (zapisy w biurze regat w Marinie w godz. 8-10), a także III Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia o Puchar Prezydenta Miasta Tarnobrzega w klasie Optimist oraz Laser (19-20 lipca).

PARKOWANIE

W niedzielę, nad Jeziorem Tarnobrzeskim, od godziny 15 nie będą pobierane opłaty za wjazd samochodem ani motorem.
Na potrzeby parkingu z ruchu wyłączona zostanie jedna nitka Wisłostrady od Nagnajowa do pierwszego wjazdu nad jezioro przy palmach. Będzie tam można parkowa równoległe. Organizatorzy proszą jednak, aby w tym miejscu parkować dopiero w momencie, kiedy wszystkie inne parkingi będą zajęte. Na odcinku Wisłostrady obowiązywać będzie także ograniczenie prędkości do 30 km\h.

Dla wszystkich zmotoryzowanych dostępne będą dotychczasowe parkingi nad jeziorem. Dodatkowo wyznaczone zostały tymczasowe miejsca parkingowe przed półwyspem jeziora oraz obok i naprzeciwko schroniska prowadzonego przez Stowarzyszenie „Chrońmy zwierzęta”. W przypadku dużego zainteresowania, organizatorzy wyznaczą dodatkowe miejsca parkingowe.

Ruchem nad jeziorem kierować będą służby mundurowe i porządkowe. Prosimy o słuchanie poleceń odpowiednich służb, ostrożną jazdę, a także zwracanie uwagi na znaki.

KURSY KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Firma POLKAR, świadcząca usługi komunikacji miejskiej, przygotowała dodatkowe kursy autobusów linii nr 6, kursujących nad Jezioro Tarnobrzeskie. W przypadku dużej liczby pasażerów zostaną uruchomione kolejne autobusy, w szczególności dla pasażerów powracających z imprezy nad akwenem. Przystanek zarówno dla wsiadających, jak i wysiadających zostanie umieszczony naprzeciwko schroniska. Organizatorzy zachęcają do korzystania przede wszystkim z usług komunikacji miejskiej, co usprawni ruch pojazdów nad jeziorem. – kursy autobusów linii nr6 dostępne tutaj

Przypominamy, że na terenie imprezy masowej obowiązywać będzie zakaz wnoszenia alkoholu, a także zamkniętych butelek oraz zakaz wjazdu rowerami.

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
quatro
6 lat temu

Osz i znowu będziemy mieć sukces w postaci tłumów i rekordowej oglądalności już czytam te gazety .dobrze nich tak będzie imprezy są dla ludzi i fajnie że coś się dzieje ale przesyt i bujna fantazja oraz mitomania gazet oraz portali urzędu sięga zenitu

znudzony tarnobrzeżanin
6 lat temu

znów to samo. Nic nowego.

Kizia Mizia
6 lat temu

a darmowa kiełbasa będzie?

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x