Tarnobrzeg: Festiwal Kawy i Herbaty na Zamku w Dzikowie (fotoreportaż)

I Festiwal Kawy i Herbaty odbył się na Zamku w Dzikowie w ramach tegorocznego przystanku Lata z Radiem. W ramach festiwalu odwiedzający stoisko mogli skosztować kilku odmian herbaty i kawy.

– Ze względu na aurę postawiliśmy na herbatę i kawę mrożoną, herbaty były aromatyzowane świeżymi owocami i warzywami.  Największą popularnością cieszyła się zielona herbata aromatyzowana świeżym ogórkiem, miętą i limonką – tłumaczy w rozmowie z NW24 Krzysztof Janaszek manager gastronomii hotelu Mały Rzym w Sandomierzu. – Łącznie na tę okazję przygotowaliśmy około 250 litrów płynów – dodaje.

Do mrożonych suchym lodem napojów, organizatorzy przygotowali słodkie desery, których bazą była esencja kawy i herbaty.

OKOLICZNOŚCIOWE ŻETONY

Pod zamkiem gdzie usytuowane było Plenerowe Studio Lata z Radiem każdy chętny mógł wybić okolicznościową monetę. – Z jednej strony żetonu jest motyw Lata z Radiem z drugiej zaś motyw nawiązujący do obchodów Roku Piętaka w Tarnobrzegu – mówi NW24Wacław Jurgielewicz, prezes Podkarpackiego Towarzystwa Numizmatycznego. – Następnym wydarzeniem na którym będziemy wybijać żetony będzie sierpniowy Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu, gdzie będzie można wybić „Jednego Piętaka” – dodaje.

foto: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content