Siarka w kolejnej rundzie Pucharu Polski (video)

Zespół Siarki Tarnobrzeg wygrał w Nowym Dworze Mazowieckim z miejscowym Świtem 3:2 (1:0) w meczu rundy wstępnej Pucharu Polski. Kolejnym rywalem podopiecznych trenera Tułacza będzie spadkowicz z 1 ligi – Energetyk ROW Rybnik.

Mimo iż Siarka prowadziła w meczu już 3:0 po bramkach strzelonych przez Roberta Chwastka (27 minuta), Marcina Truszkowskiego z rzutu karnego (57 minuta) i Marcina Figiela (80 minuta) to do końca spotkania nie była pewna awansu do kolejnej rundy PP a to za sprawą ambitnej postawy gospodarzy, którzy w końcówce spotkania w przeciągu trzech minut strzelili dwie bramki. Siarka kończyła mecz w „dziesiątkę” po tym jak w doliczonym czasie gry drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Marcin Bochenek.

1 runda PP rozegrana zostanie w środę 13 sierpnia.

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ RUNDY WSTĘPNEJ PUCHARU POLSKI: Legionovia Legionowo – Rozwój Katowice 1:2, Odra Opole – Znicz Pruszków 1:2, Motor Lublin – Chrobry Głogów 0:4, Gryf Wejherowo – Kotwica Kołobrzeg 2:0, Sokół Kleczew-Unia Solec Kujawski 3:0, Sparta Jazgarzew – Stal Stalowa Wola 2:5, Błękitni Stargard Szczeciński – Pogoń Siedlce 3:1, Raków Częstochowa – Wigry Suwałki 0:1, Olimpia Elbląg – Radomiak Radom 1:2
Mecze: Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Górnik Wałbrzych, Polonia Bytom – Pelikan Łowicz – rozegrane zostaną w niedziele 27 lipca.

ŚWIT NOWY DWÓR MAZOWIECKI – SIARKA TARNOBRZEG 2:3 (0:1)

0:1 – Chwastek 27′
0:2 – Truszkowski (k) 57′
0:3 – Figiel 80′
1:3 – Szczepański 80′
2:3 – Melão 83′

żółte kartki: Duda, Zawiska, Kamiński – Frankiewicz, Bochenek = 2x żółta – czerwona

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Domżał – Kamiński, Krzymiński, Melao, Drewnowski – Duda, Sepnowski(60′ Szabat), Szczepański, Makowski (61′ Nowotka) – Gołaszewski, Zawiska

Siarka Tarnobrzeg: Melon – Bochenek, Baran, Nadolski, Stępień Frankiewicz, Stefanik, (45+1Walencik) Figiel, Paluch, Chwastek, Truszkowski(66′ Persona)