Wisła Sandomierz – Poroniec Poronin 3:5. Dwie bramki Macieja Żurawskiego jedna Mariusza Kukiełki (fotoreportaż oraz video HD)

Po dramatycznym i trzymającym w napięciu meczu Wisła Sandomierz przegrała z Porońcem Poronin 3:5 (1:3) w meczu 6 kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Bramki w meczu zdobywali m.in. byli reprezentanci Polski i Wisły Kraków – dwie dla drużyny z Poronina Maciej Żurawski zaś jedną dla Wisły – Mariusz Kukiełka.

Już w 7 minucie spotkania goście objęli prowadzenie po trafieniu Marcina Folwarskiego. Mimo iż w kolejnych minutach gospodarze stworzyli sobie kilka sytuacji bramkowych, to piłkarze z Poronina ponownie unieśli ręce w geście triumfu po bramce zdobytej w 36 minucie przez utytułowanego Macieja Żurawskiego. Zaledwie trzy minuty później do bramki gości trafił Kamil Hul. Niedługo Wiślacy cieszyli się ze zdobycia kontaktowego gola, jeszcze przed przerwą w 45 minucie swoją drugą bramkę zdobywa popularny „Żuraw” ustalając wynik do przerwy na 1:3 dla drużyny z Poronina.

W początkowych minutach drugiej połowy goście zaaplikowali sandomierskiej drużynie kolejne dwa ciosy, najpierw w 47 minucie Stanisława Wierzgacza pokonał Rafał Gadzina, zaś pięć minut później na listę strzelców wpisał się Grzegorz Kmiecik. Mimo czterobramkowej straty podopieczni trenera Krawca nie ustępowali, dążąc do zmiany niekorzystnego wyniku. Niestety udało im się odrobić tylko część strat, w 55 minucie świetnym strzałem głową popisał się Mariusz Kukiełka, zaś ostatnią bramkę w tym meczu zdobył w 86 minucie z rzutu wolnego Adrian Gębalski, dla którego było to czwarte trafienie w tym sezonie.

Wisła kończyła mecz w „dziewiątkę” bowiem w doliczonym czasie gry boisko opuścili Adrian Gębalski i Krystian Pydych, których sędzia ukarał czerwonymi kartkami (dwie żółte).

Po przegranej w 6 kolejce Wisła spadła na ósme miejsce w tabeli mając na swym koncie siedem punktów. Następnym rywalem sandomierskiej drużyny będzie Łysica Bodzentyn. Mecz rozegrany zostanie w Sandomierzu, w sobotę 6 września, początek godz.15.

WISŁA SANDOMIERZ – PORONIEC PORONIN 3:5 (1:3)
3:5 – Gębalski 86′

żółte kartki: Hul, Gębalski, Pydych – Mikołajczyk, Nowobilski, Gadzina, Folwarski.
czerwone kartki: Adrian Gębalski (90. minuta, za drugą żółtą), Krystian Pydych (90. minuta, za drugą żółtą)
sędziował: Radosław Wilk (Kraków)

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz – 11. Maciej Ziółek (71, 3. Grzegorz Zimoląg), 24. Daniel Beszczyński, 6. Krystian Pydych, 14. Daniel Chorab – 18. Jarosław Piątkowski (42, 10. Damian Nogaj), 16. Michał Wawryszczuk (52, 17. Przemysław Michalski), 5. Mariusz Kukiełka, 19. Kamil Hul (79, 15. Jakub Kwiecień), 20. Michał Motyl – 7. Adrian Gębalski.

Poroniec: 1. Adrian Jękot – 14. Kamil Nowobilski, 4. Dawid Bartos, 6. Daniel Mikołajczyk, 5. Przemysław Senderski – 11. Marcin Folwarski (67, 13. Sebastian Leszczak), 20. Jarosław Lizak, 15. Rafał Łybyk, 10. Rafał Gadzina (63, 8. Mariusz Łyduch), 18. Patryk Zielonka (90, 17. Łukasz Dudzik) – 9. Maciej Żurawski (46, 19. Grzegorz Kmiecik)

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 6 KOLEJKI III LIGI MAŁOPOLSKO-ŚWIĘTOKRZYSKIEJ: Wierna Małogoszcz – Garbarnia Kraków 1:1, Beskid Andrychów – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:0, Soła Oświęcim – Unia Tarnów 5:1, Łysica Bodzentyn – Korona II Kielce 2:1, Poprad Muszyna – Partyzant Radoszyce 2:2, Czarni Połaniec – Wolania Wola Rzędzińska 0:0, Hutnik Nowa Huta – MKS Trzebinia 1:1, Granat Skarżysko – Kamienna – Wisła II Kraków 1:0

źródło: własne, Wisła Sandomierz