Elewacje z klinkieru są trwałe, odporne na złośliwe czynniki i zachowują wygląd przez długie lata

Jak za dotknięciem magicznej różdżki chcemy sprawić, by nasz dom, będący spełnieniem marzeń, wyglądał jak z bajki. O tym jak będziemy go postrzegać z zewnątrz decyduje materiał, którym zdecydujemy się pokryć zewnętrzne ściany. Poza wyglądem należy pamiętać o trwałych surowcach, by nasz budynek przez długie lata cieszył oko i kieszeń.

Pomijając popularny tynk, coraz większą popularność jako materiał na pokrycie elewacji zyskuje klinkier. Ten niezwykle trwały i estetyczny twór uzyskiwany z wypalanej przez ponad 70 godzin glinie w temperaturze około 1100°C kusi bogactwem możliwości. Stanowi doskonały wybór zarówno dla estetów, jak i pragmatyków.

Urok i właściwości płytek klinkierowych

Oferta płytek klinkierowych firmy Feldhaus to bogactwo wyboru. Nie brakuje im uroku, który przekładają na pokryty nimi budynek. Komponują się zarówno z tradycyjnymi, klasycznymi rozwiązaniami jak i nowoczesnymi domami bazującymi na najnowszych trendach. Różnorodność faktur, barw i wykończeń pozwalają na uzyskanie zamierzonych, nawet najbardziej wyszukanych efektów.

Nie bez znaczenia pozostają właściwości fizyczne klinkieru. Płytki wykonane z wypalanej wysokogatunkowej gliny cechuje niezwykła trwałość i odporność. Nie straszny im mróz, czynniki zewnętrzne takie jak grzyby, algi czy mchy oraz agresywne substancje – kwasy, zasady, detergenty. Długi wypał w wysokiej temperaturze gwarantuje długowieczną eksploatację i wciąż tak samo atrakcyjny wygląd, bez względu na nasłonecznienie i inne niekorzystne wpływy. Aby osiągnąć te efekty nie wymagana jest impregnacja ani żadne inne prace zabezpieczające.

Przy wyborze materiału elewacyjnego, uwagę zwracamy również na cenę. Płytki klinkierowe doskonale imitują cegłę, a są od nich znacznie tańsze i lżejsze, pozwalając uzyskać niemal identyczny efekt. W myśl znanej sentencji, jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać? Możemy o tym poczytać na http://www.feldhaus.pl/elewacja-z-klinkieru/

Tanie, atrakcyjne i trwałe elewacje klinkierowe

Pokrycie elewacji płytkami klinkierowymi to nie tylko radość dla oka, ale również dla kieszeni. Nie dość, że są znacznie tańsze od cegieł w zestawieniu z którymi prezentują się niemal identycznie, to zapewniają właściwości pozwalające cieszyć się z tak wykonanej elewacji przez długie lata. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że klinkier doskonale komponuje się z innymi materiałami takimi jak drewno czy czy szkło, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie atrakcyjnych kompozycji.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content