Jubileuszowa edycja festiwalu Satyrblues za nami (fotoreportaż oraz video HD)

W bieżącym roku mija piętnaście lat od czasu, gdy po raz pierwszy w Tarnobrzegu odbył się festiwal Satyrblues. Przedsięwzięcie organizowane przez Victora Czurę oraz Stowarzyszenie „OKO” – Ochrona Kultury Oryginalnej cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a miłośników unikalnego połączenia satyry i muzyki spod znaku bluesa wciąż przybywa.

Tegoroczną edycję festiwalu tradycyjnie otworzył wernisaż rysunku, grafiki, fotografii,  i miniatur tkackich sześciu artystów. Satyrycznym akcentem wydarzenia był również występ polsko-amerykańskiego kabaretu Liquidmime.

Muzyczną podróż 15 edycji Satyrbluesa otworzył koncert belgijskich bluesmanów – Doghouse Sam & his Magnatones, po których na scenie swoje umiejętności pokazał rewelacyjny gitarzysta rodem ze Stanów Zjednoczonych – Dudley Taft. W blues-rockowym klimacie utrzymany był również koncert gwiazdy wieczoru, legendarnej grupy gitarzysty Mike’a Onesko – Blindside Blues Band.

– Przeżyliście z nami 15 lat, to właściwie więcej niż niejedno statystyczne konkordatowe małżeństwo (…). Mam nadzieję, że starczy nam determinacji i sił żeby dotrzeć do 20 edycji – mówił Victor Czura, pomysłodawca i główny organizator festiwalu. – Bardzo dziękuję Państwu za to że byliście z nami przez te wszystkie lata – dodał na zakończenie festiwalu.

foto&video: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
8 lat temu

Kapitalna impreza. Oby częściej można było oglądać w Tarnobrzegu takich wykonawców.

Robert
8 lat temu

Impreza była wspaniała, bawiłem sie na niej rewelacyjnie. Podziękowania dla wszystkich którzy organizowali ten piękny event. Dzięki i do zobaczenia następnym razem!!! 🙂

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content