Porażka Jeziorowców na inaugurację sezonu (video)

W meczu inaugurującym nowy sezon Tauron Basket Ligi koszykarze Jeziora Tarnobrzeg przegrali w Starogardzie Gdańskim z miejscową Polpharmą 79:89 (27:27, 18:20, 12:25, 22:17). Kolejnym rywalem tarnobrzeskiej drużyny będzie Mistrz Polski ze Zgorzelca. Mecz rozegrany zostanie w Tarnobrzegu w niedzielę 12 października, początek godz.18.

Starogardzianie bardzo dobrze weszli w to spotkanie – po pierwszych akcjach wygrywali nawet 12:5 dzięki trafieniu Rodneya Blackmona, który wyszedł w pierwszej piątce. Gospodarze prowadzili nawet ośmioma punktami dzięki trójce Tony’ego Meiera, ale później Jezioro zaliczyło serię 8:0 i doprowadziło do wyrównania. Dzięki rzutom z dystansu tarnobrzeżanie potrafili nawet zdobyć niewielką przewagę. W drugiej kwarcie po akcji Kevina Wysockiego zespół trenera Zbigniewa Pyszniaka wygrywał nawet 40:31. Meier, Blackmon i Ravenel bardzo szybko rozpoczęli odrabianie strat. Spotkanie ponownie zrobiło się zacięte, a ostatecznie po pierwszej połowie Polpharma była lepsza zaledwie o dwa punkty.

W trzeciej kwarcie starogardzianie objęli kontrolę nad spotkaniem. Gospodarze wykorzystywali swoją przewagę pod koszami, a Evan Ravenel zdobywał sporo punktów. Po jednej z indywidualnych akcji Jessiego Sappa Polpharma wygrywała już 70:53. W ostatniej części meczu wynik starali się zmieniać przede wszystkim Kacper Młynarski i Dominique Johnson. Tarnobrzeżanie potrafili zbliżyć się jednak tylko na pięć punktów, ponieważ gospodarze szybko odpowiadali skutecznymi akcjami. Zespół trenera Tomasza Jankowskiego wygrał ostatecznie 89:79.

Evan Ravenel był najlepszym zawodnikiem Polpharmy – zdobył 25 punktów i 13 zbiórek. Tony Meier dołożył 16 punktów i sześć zbiórek. Dominque Johnson rzucił 27 punktów dla Jeziora.

POLPHARMA STAROGARD GDAŃSKI – JEZIORO TARNOBRZEG 89:79 (27:27, 20:18, 25:12, 17:22)

Polpharma: Ravenel 25, Meier 16, Kukiełka 13, Sapp 11, Blackmon 8, Struski 5, Strzelecki 4, Bochno 3
Jezioro: Johnson 27, Wysocki 15, Młynarski, Kozłow 10, Miller 10, Patoka 2