Panattoni rozbuduje zakład Pilkington Automotive w Chmielowie

Panattoni Europe rozbuduje o 10.530 m2 halę fabryki Pilkington Automotive Poland w Chmielowie, na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (TSSE) Euro-Park Wisłosan, podało Panattoni.

„Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o. – jeden z największych producentów szkła dla przemysłu samochodowego wybrał Panattoni jako generalnego wykonawcę, którego zadaniem będzie rozbudowa działającej od dwóch lat fabryki w Chmielowie o kolejną halę produkcyjną, w której sercu stanie specjalny piec elektryczny wykorzystywany w procesie wytwarzania innowacyjnych szyb dla branży motoryzacyjnej” – czytamy w komunikacie. Firma Panattoni wybrana została w drodze przetargu, a zakończenie prac przewidziane jest na 31 marca 2015 roku, podano również.

Inwestycja będzie realizowana na terenie drugiej fabryki firmy Pilkington Automotive w Polsce (pierwsza zlokalizowana jest w Sandomierzu) w ramach Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan. Panattoni przypomina, że zadanie jest już drugim dla tego producenta szkła – w 2012 roku, deweloper zrealizował obiekt produkcyjno-magazynowy o powierzchni 35.000 m2 z częścią produkcyjną zajmującą 13.500 m2, magazynową o powierzchni 16.700 m2 i biurową z 1.600 m2.

Aktualnie Panattoni Europe realizuje 162,600 m2 nowej powierzchni magazynowej, na którą składają się takie inwestycje jak Panattoni Park Sosnowiec, Panattoni Park Ożarów II czy Panattoni Park Poznań III i IV, a także nowy obiekt w ramach Panattoni Park Łódź East.

info: UMiG Nowa Dęba
foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content