26.10 (niedziela) Mistrzostwa Podkarpacia w OYAMA KARATE , w Tarnobrzegu

Tarnobrzeski Klub Karate Sensei Grzegorz Uzar zaprasza na Mistrzostwa Podkarpacia w Oyama Karate. Zawody odbędą się w niedzielę 26 października, w tarnobrzeskiej hali MOSiR. Początek walk eliminacyjnych godz.10.

W zawodach wystartuje około 120 zawodników 12 ośrodków karate: Tarnobrzega, Rzeszowa, Jasła, Tarnowa, Krakowa, Wieliczki, Wadowic, Olkusza, Oświęcimia, Kozienic, Piotrkowa Trybunalskiego.

Twórcą stylu jest Wielki Mistrz Shigeru OYAMA, 10 dan – legenda światowego karate, który po kilkudziesięciu latach praktyki i studiów nad dalekowschodnimi systemami walki stworzył neoklasyczną dyscyplinę, opartą z jednej strony na japońskiej tradycji karate, z drugiej strony na najbardziej skutecznych i sprawdzonych formach walki.

Styl OYAMA jest rozwijany pod kątem sztuki i samoobrony oraz w kontaktowej formule sportowej (full contact – t.j. z atakiem rąk w rękawicach na głowę oraz knockdown i semi-knockdown – bez atakowania głowy rękami)

Shigeru Oyama odrzucił doktrynę walki wzięta z Goyu-ryu i Kyokushin, wprowadzając szybkie przemieszczanie się, wyprzedzanie ataku przeciwnika i zejścia z linii ciosu wraz z równoczesnym kontratakiem. Takiej filozofii walki podporządkował cały system szkolenia. Zmienił niektóre bloki, uderzenia oraz formy, rozwinął pracę nóg i położył duży nacisk na rotacyjną pracę ciała.

Nowe autorskie kihon kata stanowią pomost pomiędzy uczeniem podstaw a realną walką. W połączeniu z innymi zaawansowanymi ponad stylowymi formami, uznanymi za klasykę karate jak np. Seienchin czy Kanku-dai, kihon kata tworzą reprezentatywny obraz kształtowania się kontaktowego karate na przełomie XX i XXI wieku. Są przedmiotem studiów, praktyki oraz jednym z najważniejszych czynników pozwalających pojmować styl Oyama również jako sztukę walki.

Zaawansowani karateka praktykują także ćwiczenia i kata z bronią (Bo, Tonfa i Sai). Kata jak i formy z bronią są dodatkowo wykonywane w formie rywalizacji sportowej. W stylu Oyama obowiązuje autorski system szkolenia dzieci, dostosowany do ich możliwości psychicznych i fizycznych oraz oryginalny model szkolenia młodzieży i dorosłych. Stawia on w pierwszym rzędzie na praktyczne korzyści wynikające z uprawiania karate – dobre zdrowie, poczucie bezpieczeństwa oraz systematyczne kształtowanie charakteru ćwiczącego.

info: organizator

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Oyama Tarnobrzeg
7 lat temu
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content