Wisła Sandomierz wygrywa dziewiąty mecz z rzędu. Sandomierska drużyna lepsza od rezerw Korony Kielce (video)

Wisła Sandomierz podtrzymuje swoją fantastyczną passę wygrywając dziewiąty mecz z rzędu. Tym razem podopieczni trenera Krawca zwyciężyli w Kielcach z Koroną II 4:3 (1:1).

Na prowadzenie Wisła wyszła w 18 minucie meczu, po bramce zdobytej z rzutu wolnego przez Mariusza Kukiełkę. Tuż przed przerwą, w 41 minucie do wyrównania doprowadził Mateusz Stąporski. Po przerwie znowu na prowadzenie wyszli Wiślacy. W 54 minucie Damian Nogaj prostopadle podał do Adriana Gębalskiego. Ten wyprzedził Piotra Piwowara i pokonał Wojciecha Małeckiego. 20 minut później było już 1:3, bo piękną akcję sandomierzan wykończył Przemysław Michalski.

W 83 minucie Koroniarze złapali kontakt. W polu karnym gości faulowany był Jakub Jaśkiewicz. Do jedenastki podszedł Jakub Kotarzewski i pewnie wykorzystał swoją szansę. Radość kielczan jednak trwała zaledwie minutę, bo goście błyskawicznie odpowiedzieli trafieniem Jarosława Pacholarza. W 86 minucie gospodarze zdobyli trzeciego gola. Fatalny błąd popełnił bramkarz Wisły Stanisław Wierzgacz, który zaczął się kiwać z Marcinem Trojanowskim. Zawodnik Korony nie dał się oszukać, odzyskał piłkę i trafił do pustej siatki.

Dzięki wygranej w Kielcach Wisła z dorobkiem 34 punktów umocniła się na pozycji lidera rozgrywek III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Druga w tabeli Soła, któa dzisiaj zremisowała 2:2 z Popradem Muszyna, traci do sandomierskiej drużyny pięć punktów. W ramach 15 kolejki Wisła podejmie na własnym stadionie przedostatnią w tabeli Wierną Małogoszcz. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę 2 listopada, początek godz. 13.

KORONA II KIELCE – WISŁA SANDOMIERZ  3:4 (1:1)
3:4 – Trojanowski 86′

Korona II: Małecki – Zawadzki, Bednarski, Wrześniewski, Piwowar – Stąporski (46′ P. Paprocki), Stachura (45’ Szmalec), Kotarzewski, A. Paprocki (60′ Jaśkiewicz), Cebula (72′ Mularczyk) – Trojanowski

Wisła: Wierzgacz – Ziółek (73′ Mikulec), Pydych, Beszczyński, Gołasa – Michalski (88′ Adamczyk), Kukiełka, Motyl (73′ Hul), Nogaj, Piątkowski – Gębalski (82′ Pacholarz)

żółte kartki: Bednarski, Trojanowski – Beszczyński, Motyl, Kukiełka

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 14 KOLEJKI III LIGI MAŁOPOLSKO-ŚWIĘTOKRZYSKIEJ: Łysica Bodzentyn – Wisła II Kraków 3:1, Poprad Muszyna – Soła Oświęcim 2:2, Hutnik Nowa Huta – Garbarnia Kraków 1:4, MKS Trzebinia – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3, Beskid Andrychów – Czarni Połaniec 2:2, Wierna Małogoszcz – Poroniec Poronin ?, Wolania Wola Rzędzińska – Unia Tarnów ?, Granat Skarżysko – Kamienna – Partyzant Radoszyce ?

źródło: Korona Kielce