Wisła Sandomierz remisuje w Tarnowie w ostatnim meczu rundy

Wisła Sandomierz zremisowała 2:2 (1:2) w Tarnowie z miejscową Unią w ostatnim meczu rundy jesiennej III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Z imponującym bilansem końcowym – 13 zwycięstw w tym 11 z rzędu, 2 remisy i 2 porażki Wiślacy na półmetku rozgrywek plasują się na pierwszym miejscu.

Na prowadzenie Wisła wyszła w 16 minucie po bramce strzelonej przez Łukasza Adamczyka. W odpowiedzi kapitan gospodarzy Robert Witek trafił dwukrotnie do bramki Stanisława Wierzgacza w 33 i 37 minucie. Jeden punkt dla Wisły uratował Adrian Gębalski, strzelając bramkę w doliczonym czasie gry. Dla Gębalskiego był to 15 zdobyty w tym sezonie. Napastnik Wisły został królem strzelców rundy jesiennej III ligi małopolsko-świętokrzyskiej, wyprzedzając m.in. Pawła Sygnara z Soły Oświęcim (12 bramek) i Jakuba Kotarzewskiego z Korony II Kielce (9 bramek).

UNIA TARNÓW – WISŁA SANDOMIERZ 2:2 (2:1)
0:1 – Adamczyk 16′
1:1 – Witek 33′
2:1 – WItek 37′
2:2 – Gębalski 90+1

UNIA: Lisak – Jamróg, Więcek, Pawlak, Węgrzyn – Adamski (50 Wójcik), Witek (57 Popiela), Drozdowicz, Kuzdra, Sojda – Ropski (62 Zawrzykraj).
WISŁA: Wierzgacz – Ziółek (70 Rzeszutek), Pydych, Beszczyński, Gołasa – Adamczyk (62 Mikulec), Motyl (65 Wawryszczuk), Hul, Nogaj, Pacholarz (77 Kwiecień) – Gębalski.

żółte kartki: Pawlak – Gębalski, Rzeszutek, Nogaj, Gołasa, Kwiecień, Ziółek.
sędziowali: Tomasz Żołądek oraz Tomasz Kondrak, Michał Prokop z Kielc.