Tarnobrzeg: Prezydent Norbert Mastalerz zaprasza na debatę Grzegorza Kiełba. Kontrkandydat odmawia udziału (video)

Starający się o reelekcję prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz zaprosił dzisiaj swojego kontrkandydata Grzegorza Kiełba na debatę przed II turą wyborów. Grzegorz Kiełb odmówił udziału w wydarzeniu.

Debata zaproponowana przez prezydenta Mastalerza miała odbyć się w Tarnobrzeskim Domu Kultury w najbliższą sobotę. Uczestnicy mieli odpowiadać na sześć pytań przygotowanych przez trójkę dziennikarzy reprezentujących Super Nowości, Tygodnik Nadwiślański i Radio Leliwa. Debata miała odbyć się z udziałem publiczności.

– Szanowny Panie, czas porozmawiać o konkretach, o naszych programach, o Tarnobrzegu. Debata jest najlepszą formą do skonfrontowania tego, co chcemy zaproponować tarnobrzeżanom przez najbliższe cztery lata – pisał w zaproszeniu do G. Kiełba prezydent Mastalerz. – Ja chodzę po mieszkańcach, swoje programy mieszkańcom przedstawiam. Jeżeli będzie debata w Radiu Rzeszów, chętnie wezmę w niej udział, w debacie w TDK na pewno udziału nie wezmę – tłumaczył swoją odmowę zapytany przez nas Grzegorz Kiełb.

Przypomnijmy przed pierwszą turą wyborów prezydent Mastalerz również zaproponował debatę, w której udział mieli wziąć wszyscy kandydaci na urząd prezydenta Tarnobrzega. Debata nie odbyła się ponieważ oprócz gospodarza chęć udziału w wydarzeniu wyraził jedynie Krzysztof Wianecki.

Poniżej prezentujemy zaproszenie na debatę przesłaną do mediów przez prezydenta Mastalerza oraz wypowiedź Grzegorza Kiełba w której tłumaczy swoją decyzję.

foto&video: Piotr Morawski

Sz. P. Grzegorz Kiełb
Kandydat na Prezydenta Tarnobrzega

Jako urzędujący Prezydent Tarnobrzega zapraszam Pana do wzięcia udziału w debacie wyborczej, która odbędzie się w sobotę, 22 listopada br. o godzinie 18 w sali widowiskowej Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

Proponuję następujące zasady. Debata będzie podzielona na trzy bloki tematyczne, dotyczące najważniejszych wyzwań władz miasta w kadencji 2014-2018. Czyli:

1. Inwestycje – Inwestorzy – Nowe Miejsca Pracy
2. Sprawy społeczne
3. Oświata

Każdy z nas odpowie na sześć (po dwa w każdym bloku tematycznym – na przemian) identycznych, nieznanych mu wcześniej pytań.

Do przygotowania i zadawania pytań zaprosiliśmy tarnobrzeskich dziennikarzy, zajmujących się na co dzień sprawami miasta: Małgorzatę Rokoszewską (Super Nowości), Ewę Wójcik – Lis (Radio Leliwa) i Rafała Nieckarza (Tygodnik Nadwiślański)

Proponuję również, abyśmy wzajemnie zadali sobie po trzy pytania, a na koniec wypowiedzieli dwuminutowe zachęty do głosowania.

Czas na odpowiedzi na każde z pytań nie może przekroczyć dwóch minut. Nad przebiegiem dyskusji, w tym nad przestrzeganiem limitu czasu na odpowiedź, czuwać będzie moderator dyskusji.

Tak, jak Pan sobie życzył debata, którą rozreklamujemy w lokalnych mediach, odbędzie się z udziałem publiczności. Oczywiście, także z udziałem dziennikarzy, w tym lokalnych telewizji, które będą ją mogły w całości nagrać i wyemitować.

Szanowny Panie, czas porozmawiać o konkretach, o naszych programach, o Tarnobrzegu. Debata jest najlepszą formą do skonfrontowania tego, co chcemy zaproponować tarnobrzeżanom przez najbliższe cztery lata.

Licząc, że podejmie Pan wyzwanie, serdecznie pozdrawiam.

Norbert Mastalerz Prezydent Miasta Tarnobrzega” 

Subskrybuj
Powiadom o
63 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ferdek
7 lat temu

Boisz się Grzesiu ?, strach cie obleciał bo musiałbyś wykazać się jakąkolwiek wiedzą. Cienki bolek z niego.

BolekiLolek
7 lat temu
Reply to  Ferdek

Grześ się nie boi!!! Bardzo dobrze zrobił że nie zgodził się na Debatę Mastalerzowych warunkach. Ja załatwię Debatę w TVP Rzeszów wyślę jutro list do kolegi aby wystosował zaproszenie do obydwóch na warunkach TVP zobaczymy czy Talerz się zgodzi. Chce Grzeszia zapędzić w kozi róg tak jak zapędził Meszkańców sam Wójt Skóra powiedział że jest zapatrzony w siebie i nie szanuje ludzi na Talerz. A w niedzielę po głosowaniu to przed Komisarzem prawie że płakał bo wie że źle narobił. A cierp ciało jak żeś chciało!!!!

Pikus
7 lat temu
Reply to  Ferdek

W Tarnobrzegu brakuje dobrych lokali,kawiarni i lodziarni….Po przegranych wyborach Pan M. bedzie mial duzo czasu na geszefty…

Zenon
7 lat temu

Ferdek daj spokój. Jego wybór.

autor1
7 lat temu

strach obleciał, ten człowiek sie nawet wypowiedzieć nie umie….

Szpak
7 lat temu
Reply to  autor1

Noo,za to Mastalerz wielce elokwentny i wygadany jest!Jak się rozpędzi to przez trzy godziny potrafi pluć na innych,nieprzychylnych mu ludzi.Na końcu i tak zapomni o kogo mu chodziło.Te jego „turom,skończom,kirujom,zwycięzcom…”też podkreślają jego wygadanie.Rzeczywiście,potrzebny nam jest gość,który zada wszystkich tylko nie powie nic konkretnego.No,taki prezydent jest najlepszy.Ma tak wiele do powiedzenia na każdy temat tylko jego działań nie widać.Nie oceniaj więc Kiełba po wypowiedziach tylko zrobisz to po jego działaniu.Wtedy będziesz mógł porównać.Na razie to gadasz tak jak sztabowcy Mastalerza chą i jaką strategi e ustalili.Zdyskredytować Kiełba ponad wszystko.Dopiero wtedy może uda się wygrać.

jaca
7 lat temu
Reply to  Szpak

Święte słowa!

Iker
7 lat temu

Grzesiu unika rozmowy ?! Nakłamie w swoim niecodzieniku tyle potrafi !

Arek
7 lat temu

Grzegorz Kiełb chce debatować w radiu, bo tam potrafi się wypowiadać z kartki.

Iker
7 lat temu

Ludzie jak wy możecie głosować na Kiełba ?! Kim on jest ?! pierwszy raz o tym panu usłyszałem przed wyborami a przez ostatnie lata nic cisza . Nagle teraz przychodzi i wszyscy którzy nienawidzą pana Norberta odrazu na niego głosują.pisze swoja „gazetke” w której pisze stek bzdur i pomyj .Przegrywa sprawy w sadzie ! i To ma być NASZ NOWY GOSPODARZ ?! Norbert ma konkretny program i cele a ten pan ?! Kpi sobie z sądu z wyroków …

quatros
7 lat temu
Reply to  Iker

Ba! no fakt Mastalerz ma pomysły jak dać swoim i oszukać a Kiełb jak go nie znasz nikt ci nie każe na niego głosować zostań przy swoim stwórcy wiary,moralności i prawa! prawdomówności i szczerości,polecam film ..,,Miś” albo Nikodem Dyzma!jak tego nie widzisz to znaczy założył ci magiczne kampanijne okulary

jaca
7 lat temu
Reply to  Iker

Wreszcie ktoś mówi i pisze prawdę co się dzieje / działo. Każdy mądry człowiek to wie. Dziękujemy Panie Grzegorzu! Niech Pan nie daje się wciągnąć w żadną gierkę tylko robi swoje.

Szpak
7 lat temu

No,oczywiście!W tym mieście ma być tak jak wodzu chce!To,że on traktuje innych jak powietrze w sprawach mu zbędnych to już wszyscy wiemy.Podobnie jest,gdy coś chce załatwić,wtedy się łasi i przymila.Teraz oczywiście będzie krytykował Kiełba za jego decyzję bo to On żąda takiej dyskusji.Wtedy kiedy mógł się wykazać swoją kulturą osobistą,to zachował się jak cham.Ma czego chciał!

Arek
7 lat temu

Przecież on nawet nie potrafi się wypowiedzieć, to jak ma wziąć udział w debacie z mieszkańcami.

Marcus
7 lat temu

Debatować to można z kimś kto ma poziom moralny.Popieram pana Kiełb

wacek
7 lat temu

jeszcze niewiadomo czy mściwy norbert wszedł do drugiej tury a debate chce organizowac?

tbg
7 lat temu

U mnie pan Kiełb nie był i nadal nie wiem, jaki jest jego program. Kolejne kłamstwo?
A w debacie boi się wziąć udziału, bo…nie ma programu? 😛

quatros
7 lat temu

Debata -N.M -eeeeeeeeeeee G.K a jak to było z tym Tesco? .NM-eeeeeeeeee,G.K a jak to było z tymi wykonawcami i ich sponsoringiem,N.M -eeeeeee! etc…..

tbg
7 lat temu

A w ogóle, jak on się wypowiada? To ja już rozumiem, dlaczego on nie chce debaty przy publiczności. Bo nie mając kartki do czytania to gość nie potrafi się wysłowić. I to ma być przyszły prezydent?

mieszkaniec
7 lat temu

Z tą kartką w radiu to może być prawda. Pan Kiełb chce debatować tam gdzie go nikt nie widzi i mało kto słyszy – sztuka dla sztuki żeby ludzie nie gadali, że sie boi. Dobrze mu któryś redaktor wywalił, że sam na początku kampani chciał zaproponować debatę obecnemu prezydentowi(aby zarobić kilka punktów), bo tak było, słuchałem tej konferencji Kiełba. Pan Kiełb wtedy nic nie wspominał, że to miała byc debata aż w Radiu Rzeszów. Zresztą kim jest ów pan, że będzie narzucał rzeszowkim mediom, że chce u nich debatować? Panie kandydacie na prezydenta: podczas debaty zaprezentuje pan swój program setkom a może nawet tysiącom mieszkańców Tarnobrzega. Gdy będzie pan chciał odwiedzić tylu mieszkańców w ich domach nogi bedą boleć. W ile minut prezentuje pan Kiełb swój program w jednym domu? Ile domów odwiedził? Kiedyś wspominał, że był w 80% mieszkań w Tbg 🙂 5-10 minut razy kilka tysięcy… do końca następnej kadencji nie skończył by swoich wizyt…

óabc
7 lat temu

Szkoda, że nie dojdzie do tej debaty. Kandydaci na prezydenta powinni zabiegać i to żeby w obecności Tarnobrzeżan przedstawić(skonfrontować) swoje programy. Ale ktoś najwyraźniej się tego boi…

obsereator
7 lat temu

Porażka ten Kiełb.

Chce być prezydentem, a nie umie ,się wypowiedzieć.

Pracownik UMTBG
7 lat temu

Witam muszę się przełamać i to wszystkim powiedzieć dziś Pan Prezydent nakazał nam wszystkim w Urzędzie wypisywać brednie, szczuć i besztać Grzegorza Kiełba gdzie tylko się da na wszelkich forach internetowych. Dostaliśmy też polecenie aby chodzić po firmach sklepach i instytucjach i mówić jaki to Grzegorz jest zły, że będzie likwidował lokalne firmy i wiele różnych rzeczy. Wygląda na to że ogarnął go strach a nas nakłania do brudnej Kampani na jego rzecz. Cóż musiałam to napisać!!!

gość
7 lat temu

Przecież tak robiliście już od czterech lat , tak więc nic nowego , mam nadzieję że niedługo znajdziecie się PUP na zasiłkach.

Kolega
7 lat temu

To jest walka o przetrwanie, być albo nie, użyje widać wszelkich metod żeby opluć, zniesławić i pognębić konkurencje.

Szpak
7 lat temu

O widac i słychac , że „korytkowi ” się odezwali. Nowy prezydent nie ma problemu z wypowiadaniem, jak na prawnika przystało. Z czasem wyrobi się, nie ma obaw, zrsezta chyba nie na gadaniu prezydentowanie polega. Taki typ „złotoustego i stekanego” juz mielismy i dziękujemy. Co do debaty, co Pan każe sługa musi ? Dlaczego wodzu ma stawiać kontrkandydatowi jakies warunki a Kiełb ma sie pokornie na nie godzić . A może wodzu z Wąsikiem by sobie pogadał i do ringu stanął , przecież miał złozoną taką propozycję nie do odrzucenia. PS Quatros przewidział poziom takiej debaty eeeeee

lola
7 lat temu

Juz naobiecywał w 2002 roku co zrobi zresztą zobaczcie sami http://www.youtube.com/watch?v=l-omUl3OXs0

Szpak
7 lat temu

Obejrzyjcie koniecznie ! RETY, KABARETY !

lola
7 lat temu
lola
7 lat temu

tak wtglądaja sniadania prasowe za nasze pieniądze http://www.youtube.com/watch?v=f1jDissZEXs

Szpak
7 lat temu

Dawaj Lola więcej 🙂

Ferdek
7 lat temu

Szpak(czyt. Sylwuś) ja cie proszę, skup się na zasiłkach , bo bredzisz jak pijany zając w kapuście. Ja dzisiaj widziałem 4 nr niecodziennika u nas w klatce, którego nie powinno być, bo jest zabroniony. A ty urzędasku nie kłam, mam znajomą w budynku na Mickiewicza 7 i nic takiego nie miało miejsca, tylko każdy tam głosował na Stasiaka, bo się właśnie Grzesia boją. Juz Grzesiu spotkał w niedziele w nocy jednego z pracowników pracujących w UM od lat i sypnął tekstem „co boicie się ku….aa). To ja dziękuje za takiego prezydenta. Glosowałem na Stasiaka, a Grzesia i s-pki się po prostu boje, jak Putina(są nieobliczalni).

Szpak
7 lat temu

Ferdek, u Was w „klatce” musi byc wesoło, ze czytacie takie stare, dobre numery, bez niego nie wiedziałbys co wodzu i jego klakierzy wyrabiają. Dla Ciebie specjalna dedykacja https://www.youtube.com/watch?v=PKh68MFd2Do

Gość
7 lat temu

Ferdek – czyżby Szpak to niejaki Sylwester Szczep… i pracuje na Kopernika?

Szpak
7 lat temu

Pudło, Panie, pudło, ale próbuj dalej 🙂

Marcus
7 lat temu

Jestem spokojny o mądrośc tarnobrzeżan bo każdy to widzi ze jesteśmy straszeni Pan. Grzegorzem.Kosiul strasz piekłem a obecny prezydent Pan. Grzegorzem.Wydaje sie im ze maja monopol na szczęście.Jak widać maja je tylko oni.Moja cała rodzina głosuje na Pan. Grzegorza.Znam to miasto i ludzi 50 lat

i
7 lat temu

Hahaha! Posrał się! Kiełb wypad!

jagusia
7 lat temu

Grzegorz nic nie powie na debacie bo nic nie wie. jest zwykła marionetka Dziubińskiego I Wąsika. Bardzo nie podoba mi się jego kampania pełna kłamstw i oszczerstw ale mimo to jako osoba którą znam bezpośrednio żal mi go. Nie zdaje sobie sprawy ze sterowany i poklepywany przez Wąsika i Dziubińskiego zostaje przez nich bardzo a to bardzo wykorzystywany. W sumie to dziś nic takiego ale wszystko do czasu. Piwo które dziś mu każą ważyć ktoś będzie musiał wypić i to będzie właśnie on. Podpowiedzieli ci drogi Grzegorzu abyś nie wykonywał postanowienia sądu i nie przyznajesz się do kłamstwa jakie opisałeś w gazecie. Konsekwencją tego ( nie wykonania postanowienia sądu) jest ścigane z urzędu przestępstwo. Więc ty żyły sobie wyprujesz walcząc o spełnienie ambicji Dziubka I Wąsika a w nagrodę dostaniesz od sądu wyrok skazujący i z fotelem prezydenta i tak się pożegnasz i tak.

Robek
7 lat temu

Żenada, Kiełb, żenada. Pogłosowane…

qubot
7 lat temu
Reply to  Robek

Żenadą to jesteś ty i wy wszyscy coście się od wczoraj uaktywnili. Pętla na szyi się zacieśniła i zapadnia zaczyna opadać. Przestańcie się jeszcze bardziej kompromitować. Choćbyście obsrali wszystkie portale to decyzji wyborców już nie zmienicie.

Robek
7 lat temu
Reply to  qubot

Kiedy wypłata w „tarnobrzeskim niecodzienniku”

Prezentujesz ten sam poziom co Kiełb, Wąsik i Dziubiński.

Obiektywny
7 lat temu

Widać właśnie jak przydupasy mastalerza zaczęli się udzielać na forach. Były plakaty przed wynikami, zaproszenia do biura po wyborach, a teraz jest sranie w portkach. Show must go on, a pan Mastalerz swoją szansę stracił:)

Subiektywny
7 lat temu

Sranie w portkach ma twój Kiełb, hehe

zaproszenie na debatę
7 lat temu

Grzegorz Kiełb podczas swojej konferencji programowej zaprasza na debatę prezydenta Mastalerza 23.09.2014, ostatnia minuta nagrania(ok.26:40): https://www.youtube.com/watch?v=mjMoFZjvTtY Dziś już nie chce rozmawaić? Już wygrał wybory więc po co i o czym?

Gośka
7 lat temu

Prawda jest taka,że Pan M u mnie stracił i to wiele, podczas tejże kadencji ludzie tracili prace, bo Pan M kazał zwolnić, a za co za krytykę np.
Osobiście również skrytykowałam Pana M. i postarał się umilić mi życie, zwolnić nie zwolnili nie mieli szans, lecz ciężko było. jest wielu takich co zaznało chamstwa od Pana M. Dobrze że kadencja trwa tylko 4 lata, a tu mamy rozliczenie, jedno byleby się nie wycofali wyborcy.Bo niestety Polacy to naród który lubi Gówno które zna.

Dzikovia
7 lat temu

Znaczna część pracowników UM i ich rodzin a także pracowników jednostek podległych nie poprze niestety swojego chlebodawcy w osobie obecnie urzędującego prezydenta tylko odda glosy na kandydata Grzegorza Kiełba. Grzegorz jesteśmy z Tobą chociaż głośno się o tym nie mówi. Mówimy dość nieudolności i niekompetencji !!!

ja
7 lat temu

Dzikovia masz rację……. wróci Dziubiński z Wąsikiem i znowu będzie w Tarnobrzegu raj na ziemi tak jak ostatnie 12 lat…… Znowu co niektórzy bedą mogli chlać w pracy(w Urzędzie)….a inwestorzy i miejsca pracy będą sie pojawiały jak grzyby po deszczu…….Oj jaka ta pamięć ludzka jest krótka……..

Edek
7 lat temu

Posraniec z niego.Tyle w temacie.

tbg
7 lat temu

A niech zostanie ten Kiełb prezydentem. Zobaczymy co pokaże, ale stawiam, że będzie płacz i zgrzytanie zębami 😛 No ale skoro tak go ludzie „kochają” i ślepo mu we wszystko wierzą, to proszę bardzo 😉 Ciekawe, czy jakby obiecał gruszki na wierzbie to też byście się wszyscy tak rzucali.

PS. Po raz kolejny powtarzam, że nie jestem zwolennikiem ani Mastalerza ani Kiełba.

Konrad
7 lat temu

wszyscy macie kiełbie we łbie

Teddy Bear
7 lat temu

Ludzie opamiętajcie się, jak możecie wychwalać faceta na którym ciąży zarzut zgwałcenia niedźwiedzia tatrzańskiego podczas jego snu zimowgo. Porąbało was?!

Solina
7 lat temu
Reply to  Teddy Bear

podobno bieszczadzkie misie też szykują pozew zbiorowy

obiektywny
7 lat temu

Ludzie nie głosujcie na Kiełba, bo jego zastępcą będzie wasik, któremu się ciągle coś wydaje, ma chorą wyobrażnię,nie ma sumienia,jest wywrotowcem, pogrążył niewinnego człowieka. KŁamie w zaparte, bo za nim stoją prawnicy, którzy z racji zawodu są manipulantami.Był dyrektorem szpitala udawał ważniaka jak się opił to zrobił rozróbę nawet policjanci nie mogli mu dać rady.Odgrażał się,że nam pokaże. Ciągle będą wojny podjazdowe my zwykli ludzie nic z tego mieć nie będziemy. Panie Kiełb podejmij pojedynek
jak na rycerza przystało. Chętnie mieszkańcy posłuchają i popatrzą.Nie wiemy na kogo zagłosować.

Szpak
7 lat temu

Ludzie, opamiętajcie się z tym obrażaniem Kiełba. On nie jest taki raptus jak N, który godzine po zakończeniu glosowania kazał juz zawieszac przygotowane wcześniej plakaty z podziękowaniami i prośba o głosy w kolejnej turze. Czy kiedykolwiek Kiełb oznajmil, ze jego zastepcą będzie wąsik? Wręcz przeciwnie, Kiełb uspokoił urzędników, ze będą nadal pracowac. A co bylo jednym z pierwszych posunięc wodza? Wstawił swoich klakierów na stanowiska, którzy teraz zaciekle bronią swoich korytek. Juz tego nie pamietacie ? Czy Kiełba znacie osobiście, zeby tak go mieszac z blotem? Poznaliśmy juz butnego wodza i rozczarował nas, jemu juz podziękowalismy. Dlatego należy dac szanse komuś innemu,a nie z góry uprzedzać się do niego. Można zobaczyć juz kilka konferencji z udziałem Kielba i lepiej się go słucha niż eeeWodza.
A podgrzewanie tematu debaty jest juz smieszne. Dlaczego Wódz ma kazać stawić sie w określonym przez siebie miejscu? Czasy takich nakazów, wydawania dyrektyw i straszenia już się mam nadzieję konczy. Kiełb przeciez nie odmówił wzięcia udziału w debacie, zaproponował neutralny grunt i ma do tego prawo.

jacko
7 lat temu

Witam.
Sytuacja jest prosta, nikt nikomu niczego nie nakazuje. Tu zadziałał instynkt samozachowawczy, bez obrazy ale pan K. czując ze jest słabszym ,,zawodnikiem,, unika debaty przed mieszkańcami Tarnobrzega, (chętnie przysłuchałbym się co obaj maja do powiedzenia, i nie tylko ja) a ucieczka do słuchowiska w radio (ktoś go słucha w ogóle???) to kiepski pomysł.
Nie jestem zwolennikiem obecnego pr. jak również nie będę z tego co widzę pretendenta do tego stanowiska. Tu trzeba twardo i po męsku i z jajami.
Pozdrawiam wszystkich.

"bo Tarnobrzeg to jednak Tarnobrzeg..."
7 lat temu

w tbg nie ma kandydata na prezydenta ! ci co startowali to nic ciekawego nie proponowali ! czy kiełb czy mastalerz to i tak bedzie to samo w miescie brak pracy i mieszkan a i tak wg to chujnia bedzie jeszcze wieksza

Juli
7 lat temu

Mam pytanie do właściciela strony: dlaczego został skasowany mój wpis?! Nie było w nim zadnych wulgaryzmów.

Joe
7 lat temu

Kiełb „tłumaczył” ? A może UZASADNIAŁ? To ma być obiektywnie napisana informacja??? No to wszystko jasne.

Juli
7 lat temu

No to sobie popatrz jak „często” tutaj komentuję. Podejrzana treść? To sobie pocztaj wyżej te wszystkie treści. Zapewniam że moja była znacznie mniej „podejrzana”!

obiektywny
7 lat temu

„Pokaż mi swych przyjaciół powiem ci kim jesteś”.
„Kto z kim przystaje takim się staje”.
Nie po darmo wasik towarzyszy p.Kiełbowi, ale po to by dostać się do koryta,stąd ta pewność, że dostanie stanowisko. Nikt nie lubi pyszałków, zarozumielców, mściwych itp.gdyby nie wasik p.Kiełb wygrałby wybory w pierwszej turze.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
63
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content