28.11 (piątek) Koncert Erica Galesa, w Stalowej Woli

Eric Gales jest leworęczny, a gra na standardowej gitarze dla praworęcznych. Jeśli jeszcze usłyszymy kilka dźwięków zagranych przez niego, nie mamy już żadnych wątpliwości – to kontynuator dzieła, któremu początek dał Jimmy Hendrix. Eric Gales wystąpi 28 listopada w MDK w Stalowej Woli.

„Jimmy Hendrix? – Ludzie często mnie z nim porównują, bo jestem nawet do niego podobny z profilu” – mówi, śmiejąc się, w wywiadzie dla pisma „Gitarzysta” Eric Gales i dodaje: „Cóż, jest całe mnóstwo ludzi, którym jestem winien uznanie. Wymienię choćby tylko kilku z nich: Stevie Ray Vaughan, Robin Trower, Frank Marino, Eric Johnson, Joe Bonamassa, John Mayer, Wes Montgomery, Albert King, B.B. King, Herb Ellis, Muddy Waters, John Lee Hooker, Roy Buchanan, Albert Lee, Roy Clark, Chet Atkins, Jerry Reed… Oczywiście to jeszcze nie wszyscy, którzy wywarli na mnie wpływ – czasem łatwiej by było wymienić tych, którzy mnie nie zainspirowali. Trzeba wziąć ich wszystkich razem, dobrze wymieszać ich style gry i… oto ja! No tak, nie wymieniłem Hendrixa. On miał na mnie największy wpływ, ale raczej w sposób pośredni, ponieważ inspirował wszystkie te osoby, które już wcześniej wymieniłem. Przecież bez Hendrixa nie byłoby współczesnej gitary. To Eric Gales jest 40-letnim facetem po przejściach. Miał problemy z prawem, narkotykami… Ma to już za sobą, a o trudnym okresie opowiada w swoich utworach. Robi to z nadzieją: „Może pomyślcie – jeśli jemu się udało, to czemu mnie ma się nie udać?”

Koncert tria Eric Gales Band, któremu lideruje jeden z najlepszych gitarzystów bluesowo–rockowych, to wspaniała muzyczna uczta dla lubiących soczyste, mocne brzmienie.

Wywiad z Ericem Galesem – http://www.magazyngitarzysta.pl/ludzie/wywiady/7528-eric-gales.html

Eric Gales Band
Eric Gales – gitara, wokal
Eric Czar – gitara basowa
Krzysztof Zawadzki – perkusja

28 listopada 2014 /piątek/
godz. 19.00
Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli

Bilety: 30 zł / normalny 15 zł / ulgowy

foto&info: MDK Stalowa Wola
video: s684913574

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Konrad
6 lat temu

Jadę !!!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x