06.12 (sobota) Choinka Jedynki, w Tarnobrzegu

Obrazy aktorki o wielkim sercu – Anny Dymnej, prezesa PZPN – Zbigniewa Bońka, aktorki teatralnej i filmowej – Katarzyny Dąbrowskiej i pisarza dziecięcego – Grzegorza Kasdepke – będą licytowane już 6 grudnia w Tarnobrzegu podczas ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Choinki Jedynki”. Wydarzenie połączone będzie z XI Paradą Mikołajów organizowaną przez Stowarzyszenie „Esteka”. Impreza odbędzie się w sobotę 6 grudnia na Placu Bartosza Głowackiego, w godzinach od 9 do 12.

Podobnie jak w zeszłym roku, także i w tym, do akcji włączyły się znane osobistości świata kultury, sportu i nauki, które 23 listopada w siedzibie Polskiego Radia namalowały obrazy o tematyce świątecznej. Wszystkie namalowane prace zostaną zlicytowane podczas aukcji odbywających się w ośmiu miastach w dniach 6 – 13 grudnia 2014 r. Zebrane fundusze będą przekazane na potrzeby Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacji Andrzeja Brandstattera „Pro Artis”. Honorowy patronat nad akcją objęła Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej – Anna Komorowska.

W ramach akcji jej partner – Lasy Państwowe, przekaże piętnastometrową choinkę, która stanie na Placu Bartosza Głowackiego.

Imprezy plenerowe Choinki Jedynki w tym roku odbędą się w: Tarnobrzegu (6 grudnia), Jaśle (7 grudnia), Krośnie (8 grudnia), Gliwicach (9 grudnia), Ustroniu (10 grudnia), Gnieźnie (11 grudnia), Uniejowie (12 grudnia) i Warszawie (13 grudnia).

Zabawa w plenerze będzie trwała od godz. 9:.00 do 12:00. W tym czasie w Programie 1 Polskiego Radia będzie emitowana audycja na żywo z miejsca imprezy. Audycję, akcje plenerowe i licytacje poprowadzą Karolina Rożej i Roman Czejarek.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content