Minimalna porażka Jeziora Tarnobrzeg ze Stelmetem Zielona Góra (fotoreportaż oraz video HD)

Koszykarze Jeziora Tarnobrzeg byli bliscy sprawienia kolejnej niespodzianki i pokonania wicemistrzów Polski z Zielonej Góry. Niestety dzięki celnej „trójce” Quintona Hosley’a to koszykarze Stelmetu schodzili z parkietu jako zwycięzcy, wygrywając mecz 90:87.

Pierwsza kwarta spotkania była bardzo wyrównana i żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć znaczącej przewagi. Lepiej w ataku radzili sobie jednak gospodarze. Bardzo dobrze grał Craig Williams, który tylko w tej części gry zdobył dziewięć punktów. Po trójce Daniło Kozłowa Jezioro wygrywało 24:20. Druga część meczu była jeszcze lepsza dla tarnobrzeżan – dzięki trafieniu Kevina Wysockiego potrafili prowadzić nawet 34:23. Do końca pierwszej połowy to zawodnicy z Tarnobrzega prowadzili grę, a w końcówce po rzutach Jakuba Patoki i Dominique’a Johnsona wygrywali aż 54:37.

Już w trzeciej kwarcie Stelmet wziął się za odrabianie strat. W samej końcówce tej części gry zielonogórzanie zaliczyli serię 9:0 i po trójce dobrze spisującego się Quintona Hosley’a goście przegrywali tylko trzema punktami. Na samym początku ostatniej kwarty rzuty wolne tego samego zawodnika pozwoliły prowadzić ekipie Saso Filipovskiego. Jezioro do końca walczyło o zwycięstwo. Na 44 sekund przed końcem po rzutach wolnych Josha Millera to tarnobrzeżanie wygrywali jednym punktem. Kluczową trójkę trafił jednak Hosley, a Łukasz Koszarek dołożył jeden punkt z linii rzutów wolnych. Ostatecznie to Stelmet zwyciężył w Tarnobrzegu 90:87.

W ramach 11 kolejki Tauron Basket Ligi Jezioro Tarnobrzeg zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z Energą Czarni ze Słupska. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 13 grudnia, początek godz. 18.

Jezioro Tarnobrzeg – Stelmet Zielona Góra 87:90 (24:20, 30:17, 15:29, 18:24)

Jezioro: Craig Williams 19 (2×3), Dominique Johnson 13 (2×3), Kacper Młynarski 13 (3×3), Daniło Kozłow 12 (2×3), Josh Miller 11 (2×3), Jakub Patoka 10 (2×3), Kevin Wysocki 9

Stelmet: Quinton Hosley 22 (3×3), Aaron Cel 21 (1×3), Przemysław Zamojski 13 (3×3), Chevon Troutman 12 (1×3), Łukasz Koszarek 11 (2×3), Kamil Chanas 5 (1×3), Adam Hrycaniuk 4, Kamil Zywert 2, Daniel Johnson 0, Maciej Kucharek 0