IKS Jezioro Tarnobrzeg Wicemistrzem Polski

Pierwsza drużyna tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg wywalczyła tytuł Wicemistrza Polski podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym. Zawody rozegrane zostały w miniony weekend W Drzonkowie koło Zielonej Góry.

W mistrzostwach uczestniczyło 15 zespołów w tym dwie drużyny IKS Jezioro Tarnobrzeg. Srebrny medal wywalczyła drużyna I IKS Jezioro Tarnobrzeg w składzie Maciej Nalepka, Krzysztof Żyłka, Karolina Pęk, Paweł Mazuryk, Mariusz Matejek, prowadzona przez trenera Jacka Lachora.

W rozgrywkach grupowych w grupie B zajęli I miejsce, pokonali Start Poznań 4:1 i po 5:0 Start II Zielona Góra oraz TOP Bolesławiec. W ćwierćfinale wygrali ze Startem Skierniewice 3:0 a w półfinale z Startem Wrocław również 3:0. W finale nasi zawodnicy prowadzili z Startem I Zielona Góra po dwóch grach singlowy 2:0, jednak dwie następne gry indywidualne i rozstrzygającego debla przegrali ulegając 2:3.

– To czwarte z rzędu Mistrzostwa Drużynowe Polski, z których przywozimy medal i to jest ogromny sukces trenera, zawodników i naszego klubu. Piękne zakończenie sezonu, wcześniej dziewięć medali w IMP w Pleszewie teraz Wicemistrzostwo Polski w drużynie, okazały puchar dla klubu, medale dla zawodników i trenera. Tym samym promocja Tarnobrzega w kraju – komentuje prezes klubu Rajmund Zięba.

– To ostatnie zawody w tym roku a kończący się rok 2014 to kilka znaczących sukcesów, że przypomnę 2 srebrne medale MŚ w Chinach, 10 medali w Międzynarodowych Mistrzostwach Słowenii, Słowacji, Włoch, Argentyny i te rangi krajowej wymienione wcześniej. Dziękuje zawodnikom i trenerowi, dziękuje wolontariuszom. Podziękowania dla Władz Miasta Tarnobrzega i Władz Urzędu Marszałkowskiego, PZSN Start, naszych sponsorów EURO SZKOŁA BIS – Sebastiana Sadrakuły, Firmy P.H.U. Polkar Karola Szczepanika z Krakowa, Firmie Telwolt-Beton z Sandomierza, Sklepu Esculap S.C. Magdalena i Bogdan Pelc z Tarnobrzega, Firmy AGA Sport z Gliwic, Kancelarii Prawnej AnLex Andrzej Gryczka, dyrekcji i pracowników ZSP nr 1, za wsparcie i pomoc. W 2015 roku będą kolejne wyzwania sportowe a my zapraszamy serdecznie sponsorów do współpracy bo warto w nas zainwestować gdyż sukces to odpowiednia promocja dla firm – dodaje.

foto&info: IKS Jezioro Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x