Tarnobrzeg: Kończy się remont sali do rehabilitacji w Gimnazjum nr 2

Trwają prace remontowe w sali rehabilitacyjnej Gimnazjum nr2 w Tarnobrzegu. Takie miejsce to zupełna nowość w wyposażeniu szkół z oddziałami integracyjnymi. Znajdować się tam będzie profesjonalne łóżko do masażu, maty rehabilitacyjne i szereg urządzeń do ćwiczeń. Otwarcie sali zaplanowano na czwartek 18 grudnia.

Z wyposażenia tego będą mogli korzystać wszyscy gimnazjaliści, nie tylko ci z deficytami i ograniczeniami ruchowymi. Stworzenie miejsca do rehabilitacji było priorytetowym zadaniem Gimnazjum nr 2, szczególnie od momentu, kiedy placówka ta stała się szkołą, gdzie działają oddziały integracyjne na poziomie gimnazjalnym. Funkcjonowanie integracyjnej klasy w szkole jest niezwykle ważne. Wspólna nauka uczniów chorych i zdrowych wszystkim przynosi ogromne korzyści. Dzieci chore lepiej rozwijają się a dzieci zdrowe uczą się dostrzegania potrzeb innych, opiekuńczości i odpowiedzialności za słabszych. Młodzież przekonuje się, że wspólny wysiłek przynieść może wspaniałe efekty.

Sala rehabilitacyjna powstaje wyłącznie dzięki ludziom dobrej woli. Swoich sił nie skąpili sami gimnazjaliści, ich rodzice oraz pracownicy szkoły. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać ponad 350 000 plastikowych zakrętek, organizować koncerty charytatywne, pozyskać sponsorów i darczyńców.

Jeśli wśród czytelników znajdą się ludzie o wielkim sercu, którzy zechcą wspomóc to przedsięwzięcie, prosimy o dokonywanie wpłat na konto Rady Rodziców Gimnazjum nr2 w Tarnobrzegu 85 9434 0002 2001 1000 0586 0001 z dopiskiem „Na sale rehabilitacyjną”. Prosimy również o pomoc w zbiórce nakrętek. Każdy, kto chciałby pomóc może przynosić nakrętki do Gimnazjum nr 2 w Tarnobrzegu i oddać je w bibliotece szkolnej.

foto&info: Andrzej Niedziałek/Gimnazjum nr 2

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content