Tarnobrzeg: Zimowy karmnik w oku kamery. Można podglądać ptaki

Pracownicy tarnobrzeskiego Centrum „Natura 2000” uruchomili kolejną atrakcję. To zimowy karmnik dla ptaków w którym umieszczono kamerę rejestrującą obraz „na żywo”. Teraz odwiedzając placówkę która znajduje się w Zamku Tarnowskich w Dzikowie, można zobaczyć jakie ptaki w obecnej chwili korzystają z tej „stołówki”.

Już w pierwszych dniach po otwarciu do karmnika zleciały się kowalik, sikora bogatka i modraszka, wróble, dzięcioł średni i grubodziób pałaszując przygotowane dla nich smakołyki. Bo zima to bardzo ciężki okres dla ptaków, szczególnie czas mrozów i gołoledzi, kiedy dostęp do ich naturalnego pokarmu jest mocno ograniczony a czasami wręcz niemożliwy.

– Karmniki w których ptaki znajdą nasiona słonecznika, maku, konopi, proso, drobne kasze, siekane orzechy, mrożone owoce, jabłka oraz surową słoninę to często dla nich ostatnia deska ratunku – tłumaczy Konrad Niedźwiedź, kierownik Centrum. – Aby przybliżyć tematykę postanowiliśmy zainstalować w karmniku kamerkę dzięki której na żywo można podglądać ptaki jakie już odwiedzają nasz karmnik – dodaje.

Obecnie „relację na żywo z karmnika” można oglądać w Centrum. Jak informuje nas Konrad Niedźwiedź już wkrótce planowana jest transmisja „na żywo” ogólnie dostępna w internecie.

foto&video: Konrad N

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ptaki24.pl
6 lat temu

W takim razie zapraszamy do siebie – mamy 4 karmniki z przekazem na żywo, dostępne są po adresem

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x