Zmiany w Kopalni Siarki Machów S.A. w likwidacji

Wojciech Wąsik od 12 grudnia br. został likwidatorem Kopalni Siarki Machów S.A. w likwidacji. Zastąpił na tym stanowisku Roberta Niedbałowskiego.

– Myślę, że ostatnie zmiany w Kopalni były mocno oczekiwane przez społeczeństwo. Wojciech Wąsik, który został likwidatorem KS Machów, jest osobą, która pomimo swojego młodego wieku ma już bardzo bogate doświadczenie. Jest syndykiem, więc myślę, że lepszej osoby w Tarnobrzegu na takie stanowisko nie ma – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Prezydent – Grzegorz Kiełb.

Zmiana na stanowisku likwidatora, to nie jedyna jaka miała miejsce w ciągu ostatnich dni w Kopalni. Członkami Rady Nadzorczej przestali być panowie Marcin Redźko, Wojciech Malicki i Roman Szymczak. W ich miejsce zostały powołane panie: Bożena Sudoł-Kaczmarek – radca prawny z wieloletnim doświadczeniem dot. spółek handlowych, Agnieszka Wielgus-Dec – także radca prawny oraz Marcin Nowak – adwokat specjalizujący się m. in. w prawie gospodarczym.

– Są to fachowcy, osoby merytorycznie przygotowane do takiej pracy – dodaje Prezydent.

Z Kopalnią Siarki pożegnał się także Witold Bochyński, dotychczasowy dyrektor finansowy.

Ostatnie zmiany w Kopalni przyniosą już pierwsze oszczędności. Na funkcjonowaniu zarządu spółka zaoszczędzi miesięcznie 15 tys. zł. Kolejne 8 tys. zł miesięczne będą to oszczędności na Radzie Nadzorczej, której wynagrodzenie zostało obniżone.

Jak mówił podczas konferencji prasowej Prezydent, obecnie w Kopalni przeprowadzany jest audyt. Jeśli pojawią się jakieś nieprawidłowości to niewykluczone, że poprzedni zarząd zostanie zwolniony dyscyplinarnie.

info: UM Tarnobrzeg

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
7 lat temu

brawo brawo brawo i o to chodzi 🙂

tykon
7 lat temu

do przewidzenia to było że Wąsik

brodacz
7 lat temu

doswiadczenie ma – szpital przejechal sie po dnie finansowym gdy Wasik nim dyrektorowal wiec kopalnia raz dwa padnie, przepraszam zostanie zlikwidowana

Z środka
7 lat temu
Reply to  brodacz

Zadłużenie za Pana Wąsika w szpitalu zmniejszyło się o kilka milionów przy potężnych inwestycjach jak onkologia, parkingi, karetki itp. Nie wiesz co piszesz to siedź cicho i nie oczerniaj.

Anka
7 lat temu

mam prośbę do poratlu nadwisla24.pl
jeżeli piszecie o Kopalni Machów S.A to nie pokazujcie na zdjeciu terenów które do niej nie należą jak to jest na tym zdjeciu ( głownie tereny innych spółek , Chemii itd ) a tylko kawałeczek na dole zalewu, który to należy pod Machów.
Te tenery które są w wiekszości na zdjeciu, nie mają nic wspólnego z Kopalnią Machów. To jest osobna spółka i nie ma nic z nimi wspólnego z Siarkopolem, i spólkami które tam funkcjonują. T
rozumiem, że jako osoba na forum mogę być mało wiarygodna, a i moja wiedza może podważana, dlatego jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości proszę zwrócić się do tych spółek o weryfikację.

były gòrnik
7 lat temu
Reply to  Anka

Dawniej wszystko było własnością kopalni i tak na prawdę większość mieszkańców dalej te fabryki i zakłady chemiczne tak postrzega.

Miły.
7 lat temu

Anka, zjedz snickersa.

Anka
7 lat temu

ok. to daj swoją sweet focie , wrzucimy ją i napiszemy artykuł o pedofilu jakimś, albo o tym,że nie płacisz alimentów czy dilujesz ? jak nie widzisz problemu no to spoko….

jeżeli nie widzisz nic pejoratywnego w tym , że pokazuje się firmy nie związane z tematami jakie poruszane są w prasie, abstrahując od tego czy są prawdziwe czy nie prawdziwe, właściwe czy nie, ale wiąże się je z innymi firmami , które nie mają nic z tym wspólnego no to sorry..

sezam
7 lat temu

To teraz informacie o WSZYSTKICH przetargach kopalni będą pojawialy sie we wszystkich lokalnych mediach,aby kolejne dobro lokanle jakim są tereny nie sprzedawały sie po śmiesznych cenach

były gòrnik
7 lat temu

Ciekawa sprawa z tą redukcją kosztòw rady, ile za Mastalerza tam zzarabiali specjaliści typu Szymczak i spòłka skoro teraz będą zarabiali w sumie o 8tys mniej? Przy trzech osobach? Ja pier…ę

Wacek
7 lat temu

Oj jak tam Wąsik poszedł to będzie porządeczek jak w szwajcarskim zegarku.
Brawo Panie nowy Prezydencie, takie ruchy kadrowe dalej!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content