Tarnobrzeg: Nowoczesny aparat RTG w szpitalu

Blok Operacyjny Szpitala Wojewódzkiego im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu został wyposażony w nowoczesny aparat RTG z ramieniem typu C. Ten wysokospecjalistyczny sprzęt kosztował ponad 700 tysięcy złotych. Na jego zakup szpital pozyskał dotację z Samorządu Województwa Podkarpackiego.

Jest to urządzenie o bardzo wysokich parametrach z obrazowaniem cyfrowym i obrazem 3D. Sprzęt jest mobilny, co pozwala na wygodne ustawienie przy stole operacyjnym i usprawnienie pracy Bloku Operacyjnego. Aparat będzie służył przede wszystkim pacjentom Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu oraz Oddziału Kardiologicznego z Intensywnym Nadzorem Kardiologicznym. Uzupełni już solidnie wyeksploatowane urządzenie, który służy tarnobrzeskim pacjentom ponad dziesięć lat.

W mijającym roku szpital na zakup nowego sprzętu medycznego oraz doposażenie oddziałów wydał prawie trzy miliony złotych. W ramach tych środków został zakupiony m. in. laparoskop, lampa do tomografu, Fundus Kamera na potrzeby Oddziału Okulistycznego, sprzęt dla Pracowni Histopatologii i Cytodiagnostyki: procesor tkankowy, barwiarka, zaklejarka, a także sprzęt i aparatura medyczna na potrzeby nowo otwieranej Poradni Okulistycznej. Ponadto, został zakupiony sprzęt i aparatura medyczna niezbędna do modernizacji Oddziału Neurologii w celu utworzenia Pododdziału Udarowego.

Zarząd Województwa Podkarpackiego, jako organ prowadzący, przekazał na sprzęt ponad 2,5 miliona złotych. Natomiast, Samorząd Tarnobrzega, w formie dotacji przekazał Szpitalowi kolejne 300 tysięcy złotych, z przeznaczeniem na zakup laparoskopu. Drobniejsze kwoty przekazali sponsorzy.

foto&info: Szpital Wojewódzki w Tarnobrzegu

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x