Tarnobrzeg: W Gimnazjum nr 2 uroczyście otwarto salę rehabilitacyjną

Łóżko do masażu z pilotem, crosstrainer, kształtki i piłki rehabilitacyjne oraz specjalistyczne maty do ćwiczeń – to część z sprzętu, w który wyposażona została sala do rehabilitacji w tarnobrzeskim gimnazjum nr 2. Projekt sfinalizowano dzięki zaangażowaniu pracowników placówki i młodzieży zbierającej na ten cel plastikowe nakrętki oraz pomocy sponsorów i darczyńców, którzy wsparli to przedsięwzięcie.

Dyrektor gimnazjum Grzegorz Kokoszka przybliżył zebranym działania na rzecz przygotowania tej placówki do stworzenia oddziałów integracyjnych oraz prezentację multimedialną obrazującą prace nad remontem niewykorzystanego pomieszczenia, które teraz służyć będzie wszystkim uczniom. Na jego ścianach zawisły pamiątkowe tablice z logo wszystkich sponsorów oraz podpisami uczniów, którzy zbierając nakrętki przyczynili się do powstania sali rehabilitacyjnej.

Wieczór uświetniły strofy polskich poetów oraz kolędy i pastorałki w wykonaniu gimnazjalistów. Wprowadziły one wszystkich w klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz przypomniały o wielkiej mocy oddziaływania ludzkiej życzliwości – stąd motto spotkania „ Obudź we mnie Anioła”. Tymi Aniołami, którzy okazali wielkość swego serca zapełniła się tego wieczoru sala Gimnazjum nr2. Wśród osób i firm, które bezinteresownie pomogły w remoncie i zakupie sprzętu rehabilitacyjnego byli: Prezydent Miasta Tarnobrzega, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego, Prezesi Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Spółdzielni Mieszkaniowej Siarkowiec, Prezes GREENBRIER Europe – Zakładu Transportu Kolejowego Siarkopol, właściciel Usługowego Zakładu Instalacyjno-Budowlanego, Prezes Stowarzyszenia BEZPIECZNE MIASTO, Dyrektor Euro-Szkoły BIS oraz firmy POLARIS I BETA.

Zaproszeni goście wysłuchali też koncertu w wykonaniu uczniów Niepaństwowej Szkoły Muzycznej Pana Krzysztofa Zwierzyńskiego.

Odbyła się również aukcja prac plastycznych wykonanych na zajęciach artystycznych przez uczniów Gimnazjum nr 2 w Tarnobrzegu. Rysunki aniołów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem licytujących. Dzięki ich hojności zebrano 920 złotych, dzięki którym będzie można doposażyć salę rehabilitacyjną w dodatkowy sprzęt.

foto: Beata Grabowska, Andrzej Niedziałek

info: Barbara Serwan – Kupiec

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x