Tarnobrzeg: Radny Zych apeluje o nie używanie fajerwerków (video)

– Panie prezydencie, Wysoka Rado zwracam się z apelem w imieniu swoim oraz mieszkańców osiedla Stare Miasto o rozważenie ewentualności zaprzestania pokazu fajerwerków nie tylko w sylwestra ale również przy innych okazjach – apelował w trakcie poniedziałkowej sesji radny Witold Zych.

– Dużo można by mówić o szkodliwości ale takie miasta jak Wenecja, Paryż czy choćby Kraków będą organizowały sylwestra bez fajerwerków. Nie apeluję o nie nie używanie fajerwerków podczas tego sylwestra bo wszystko jest zaplanowane ale o rozważenie w przyszłości zakazu stosowania tego typu środków – kontynuował radny. – Jakie są powody wszyscy wiemy, bardzo szkodliwe dla zdrowia związki baru, których normy są przekroczone o 500%, szczególnie dla chorych dzieci na astmę, kto ma zwierzęta to wie co się dzieje ze zwierzętami. To wszystko osiada w glebie, ziemi. Fajerwerki nad jeziorem mogą doprowadzić do zanieczyszczenia wody. W Krakowie powoływano się na ochronę zabytków, proboszcz kościoła Mariackiego apelował o zaprzestanie fajerwerków. W Tarnobrzegu mamy remont kościoła na którym będzie odnawiana polichromia. Jako osoba związana z zabytkami przez prawie całe swoje życie mogę potwierdzić, że to powoduje ogromne szkody. Nie jestem przeciwny urządzania Sylwestra, bardziej wolałbym zaprosić jakąś wielką gwiazdę na Sylwestra. Jest to taki wyjątkowy dzień kiedy wiele osób nie ma gdzie go spędzić i na pewno wielu mieszkańców miasta przyszło by i spędziło by go w takiej miłej atmosferze. To jest mój apel – dodał radny.

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu używania fajerwerków?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Więcej w materiale video.  Zapraszamy

video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ja
7 lat temu

Wenecja, Paryż, Tarnobrzeg hahaha parodia

Zenon
7 lat temu

Totalny folklor…

mieszkaniec
7 lat temu

Folklor? No nie wiem. Dla włascieciela psa czy kota to żaden folklor tylko kupa stresu. A sztuczne ognie w wydaniu lokalnych czyli słabym od lat nie zachwycają. Co roku sztuczne ognie, od ilu to lat? Nikomu jeszcze się nie przejadły? Nie pamiętak kiedy to było ale w Tarnobrzegu był już pokaz laserów, nie pamiętam czy zamiast sztucznych ogni czy jako dodatek ale wtedy ktoś wymyślił coś innego. Można ściągnąć tancerzy ognia, pokaz iluminacji i mappingu(to można by również przy innych okazjach, szczególnie historycznych) tu przykład: https://www.youtube.com/watch?v=S1SHfzem4Ag

ADHD
7 lat temu

Mój pies podpisuje się pod tym zakazem 4 drżącymi łapkami. Rozumiem, że większość mieszkańców nie posiada w domu pieska i tego nie rozumie. Ten zakaz puszczania fajerwerków kilka dni w roku przez kilka minut przygotowany przy okazji dużej imprezy każde zwierzę zniesie. To tylko kilka minut zazwyczaj późno wieczorem. Najgorsze jest to co robią miłośnicy fajerwerków, dorośli i dzieci, obecnie całymi dniami, od świąt do pewnie kilku dni po Nowym Roku. Napier…ją ile wlezie i to najbardziej daje popalić zwierzakom nie te kilka minut fajerwerków podczas Sylwestra czy innej imprezy. Jeżeli faktycznie szkodzą zdrowiu i zabtykom to jest to zupełmnie inny temat warty analizy.

quatros
7 lat temu

Jestem ZA! co dla niektorych folklor to wystajaca słoma z butow i nie tylko chodzi o petardy ale zachowanie ludzi szczególnie młodych kiedy dojdzie do spotkania alkoholu z mózgiem,powijając w powijakach powiem tak jesteś chłopie w głębokim śnie być może alkoholowym i tu nagle strzela petarda co wtedy powiesz qurwa co za dureń ale ty możesz i to właśnie dziś dokuczyć tysiącom zwierząt i ludzi no tak -bogowie żyja na tym świecie

John
7 lat temu

A jak Michał napier..la od 6 rano dzwonami dzień w dzień to sie pieski nie stresuja? A jak karetka wyje? U nas taka polityka że jak młodzież pije piwo na ławce to remedium jest… wycięcie ławki. Ludzie ogarnijcie sie.

wacek
7 lat temu

ja się zgadzam z panem Zychem w 100%, rzeczywiście za tą kase można zorganizowac jakiś koncert zamiast wystrzelenia w powietrze kilkunastu czy kilkudziesieciu tysiecy zł w pare minut.
Poza tym warto również wziąć przykład z Krakowa jeśli chodzi o szyldy reklamowe, szpecące plac Bartosza

Kizia Mizia
7 lat temu
Reply to  wacek

podpisuję się obiema łapami pod zakazem !!!

Jestem za
7 lat temu

Poza tym warto również wziąć przykład z Krakowa jeśli chodzi o szyldy reklamowe, szpecące plac Bartosza. Bardzo dobry pomysł …

olek
7 lat temu

Bardzo dobry pomysł,żeby zakazać fajerwerków i wszystkich wystrzałów.Kto lubi wojnę niech jedzie na wschód i zaciągnie się na ochotnika do wojska.My tu w Tarnobrzegu mamy pokój i chcemy spokoju, i chcemy oddychać świeżym powietrzem.

tosia
7 lat temu

HEHHEHEHEH strzelali juz od 18tej do 3 w nocy i tyle o zakazach;P
Kto polakowi zabroni:P

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content