Tarnobrzeg: Dziewięć zakładów Podstawowej Opieki Zdrowotnej nie podpisało kontraktów z NFZ

Na chwilę obecną dziewięć podmiotów zapewniających opiekę lekarzy rodzinnych z terenu Tarnobrzega nie podpisało kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Na podpisanie kontraktu z NFZ zdecydował się jedynie Niepubliczny Zakład Opieki Medycznej „Machów”, mieszczący się przy ul. Strefowej 2.

W tej sytuacji należy liczyć się z tym, że jutro tzn. w piątek 2. stycznia przychodnie w Tarnobrzegu (oprócz zakładu w Machowie) mogą być zamknięte. Jak informuje Narodowy Fundusz Zdrowia opiekę zdrowotną dla mieszkańców świadczyć będzie wtedy szpitalna izba przyjęć oraz przychodnia TRANSMED, świadcząca opiekę lekarską nocną i świąteczną.

– Te przychodnie, które mimo niepodpisanej umowy otworzą jutro gabinety, zachowają prawo do ciągłości deklaracji pacjentów, czyli tzw. listy aktywnej. To nie zwalnia z podpisania umowy z NFZ – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. – Ci którzy zamkną jutro gabinety, będą musieli zbierać deklaracje na nowo, przy ponownym otwarciu placówki. Każdy pacjent, który jutro nie dostanie się do swojej przychodni, może zmienić lekarza rodzinnego – dodał.

Dla pacjentów uruchomiono specjalną infolinię; przez całą dobę można dzwonić pod numer 800 804 009 oraz 17 86 04 251, gdzie można uzyskać informacje dotyczące między innymi dostępu do świadczeń lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Placówki POZ z terenu Tarnobrzega które na chwilę obecną nie podpisały kontraktu z NFZ: Zespół Lekarzy MEDYTAR S.C ul. Kościuszki 40, Centrum Medyczne PULS ul. Targowa 5, NZOZ Zakład Lekarza Rodzinnego FAMILIA s.c. ul. Sienkiewicza 67, Praktyka Lekarska Medyk Jolanta Jaroń Halina Mudrecka Barbara Głąb ul. 1-Maja 11, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej NASZE ZDROWIE Sp. z o.o. ul. Sienkiewicza 67, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej POLIMED 1-go Maja 1, TarMed Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ul. Sienkiewicza 165C, SPÓŁKA LEKARSKA PULS 1 ŁUKASIEWICZ I PARTNERZY ul. 1 Maja 11, Indywidualna Praktyka Lekarska NELLA BIERNAT ul. Konfederacji Dzikowskiej 14

źródło: www.nfz-rzeszow.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pacjent
9 lat temu

O, moja przychodnia będzie nieczynna… Mój kraj, taki piękny…

quatros
9 lat temu

Czy w tym kraju kiedyś będzie normalnie??? jak nie górnicy to lekarze i zauważcie protestują ci co mają do gara włożyć a to ciekawe nie?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content