SONDA: „Czego tarnobrzeżanie oczekują od nowej władzy i jakie zadanie uważają za najpilniejsze do zrealizowania?” (video)

„Czego tarnobrzeżanie oczekują od nowej władzy i jakie zadanie uważają za najpilniejsze do zrealizowania?” – to pytania jakie zadawaliśmy mieszkańcom miasta podczas ulicznej sondy. Kilka odpowiedzi prezentujemy poniżej i zapraszamy do umieszczania własnych propozycji w formie komentarza pod materiałem video.

Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
7 lat temu

Skalana Góra, Wianek i okolice to dramat parkingowo chodnikowy. Chodniczki 1,5 metrowe pozajmowane przez samochody. Mandaty dla parkujących niczego nie zmienią, gdzieś zaparkować trzeba. Akurat w tych okolicach terenów pod parkingi nie brakuje, koszty znikome w porównaniu z budową nowych dróg czy ich remontem gdyż często rozwiązaniem jest plastikowa kratka wciśnięta w ziemię, tylko krawężniki przerobić.

kiciek ze skalny
7 lat temu
Reply to  Adam

Zapominasz o tym że właścicielami gruntów przy tych blokach jest spółdzielnia i musi ona prosić o zgodę wszystkich wyodrębnionych a na Skalnej mieszka mnóstwo pieniaczy którzy nie dadzą zgody na takie inwestycje.Na pytanie dlaczego? A bo nie!!!!

@
7 lat temu

Parkingów ci brakuje? przecież za poprzedniej ekipy powstało 1400 nowych parkingów w mieście… 😀 Pomimo tej ogromnej liczby zaparkować wieczorem na osiedlach graniczy z cudem. Zamianst budować nowe drogi zróbmy porządek z tymi co mamy. Dlaczego przed większością bloków nie ma ławek do siedzenia?

Konrad
7 lat temu
Reply to  @

nie ma ławek bo przed meczem i po oddanym moczu okupują je stadionowe trole, a wieczorem kopulują na nich pryszcze, wiec lepiej stać jak za przeproszeniem kołek niż znosić takie towarzystwo

iskra
7 lat temu

Oprócz tyrolki nad jeziorem proponuję zrobić jakąś mega zjeżdżalnię dla kilku osób na raz. To by była atrakcja.

patelmiszcz
7 lat temu

rozliczenia mastalerza i ekipy.co do złotówki !

rowerzysta
7 lat temu

może doczekamy się jakiejś sensownej drogi rowerowej, ile można po chodnikach jeździć. Połączmy się z sąsiadami, dogadajcie się z nimi, bo nawet do samego Sandomierza nie dojedzie rowerówką z Tbg. Tarnobrzeg miasto rowerów tylko jeździć nie ma gdzie.

kinia
7 lat temu
Reply to  rowerzysta

Popieram rowerzystę, zróbcie w końcu sensowne drogi rowerowe!!!! i poprawcie drogę opaskową wokół jeziora bo tam się można zabić

tarnowies
7 lat temu

Doczekacie sie h predzej niz cos ta wladza zrobi. 4 lata sielanki sie zaczelo.

CBA
7 lat temu

Nowa władza obecnie jest zajęta przejmowaniem intratnych stanowisk w mieście. Nie wiadomo czy znajdą czas na sprawy mieszkańców.

Jeszcze mieszkaniec Tarnobrzegu
7 lat temu

Tarnobrzeżanie po pierwsze oczekują od Pana, Panie Prezydencie oszczędności , bo jak na razie to tylko zwiększa Pan zatrudnienie i winduje nowym pracownikom wynagrodzenia i tak w nader przerośniętej administracji miasta i podległych jednostkach . O zgrozo, a miasto tak zadłużone.

spacerowicz
7 lat temu

Ja bym chciał żeby miejscy radni czy prezydent pochylili się nad tematem lasu Zwierzyniec. Wiem, że zarządzanie nim należy do Lasów Państwowych ale skoro są to nasze zielone płuca, miejsce spacerów warto zadbać o niego. Zadbać czyli nie traktować jak typowego lasu gospodarczego z dużym pozyskiwaniem drewna. Niech ktoś się przejdzie to zobaczy ile w ostatnich latach go wycięto, całe polany. Niech wycinają sobie las z dala od osiedli. Myślę, że władze powinny w tej sprawie zareagować bo za chwilę zostaną same sadzonki zamiast lasu a tylko dlatego, że jakiś planista w LP tak sobie zaplanował… Wystarczy nieco dobrej chęci i zdrowego rozsądku.

M
7 lat temu

Przede wszystkim nowych miejsc pracy.

Robi
7 lat temu

zrobić porzadek w lasku bulońskim

olek
7 lat temu

Najważniejsza w zarządzaniu jest gospodarność.Niestety nowy prezydent jak do tej pory to wykazał się rozrzutnością. Po co potrzebni są doradcy? Są naczelnicy wydziałów, którzy muszą wykonywać swoje zadania zgodnie z obowiązującymi przepisami Państwa. Doradcy? Dwóch zastępców prezydenta? To są stanowiska dla kolesiów,(do brania pieniędzy) w ramach wdzięczności za pracę w kampanii wyborczej. Strata dla budżetu miasta. Nic dobrego ta władza nie dokona. Daliśmy się kolejny raz oszukać.

tbg
7 lat temu
Reply to  olek

Masz człowieku rację, dolicz do tego odprawy dla zwalnianych pracowników wysokiego szczebla i podwyżki dla swoich. Teraz UM to kraina mlekiem i miodem płynąca dla wybrańców. Przecież Kiełb ze swoich nie płaci a kto go rozliczy? Mastalerz zaklinał się, że obniży koszty utrzymania urzedu miasta, z kiepskim skutkiem. A szary urzędnik siedzi cicho bo i tak nikt sie z nim nie liczy.

Konrad
7 lat temu

Mi sie rzygać chce i płakać jak patrze na to miasto porównując do innych okolicznych… Stalowa, Mielec a nawet Sandomierz wyprzedzają nas epoką, brak inwestorów i innych takich rzeczy widać na każdym kroku, same apteki i ciuchlandy, w jakim kierunku to idzie? możemy zazdrościć miastom RMI i RST gospodarki i rozrywki w miastach, nie zyby u nas było mało, ale rozsądnie niech ktoś mi powie w porównaniu do Mielca i Stalowej, gdzie w Tbg moozna wybrac lokal wieczorem? zamówić dobre jedzenie na fakture? czy wybrać dobrą restauracje zeby zabrać dziewczyne na randkę? NIE MA. nie mówiąc już o Stalowej, w tych kategoriach nawet Mielec bije nas na głowe, w czym my chcemy konkurować i z kim na podkarpaciu? Jasło, Sanok i Jarosław to z tymi miastami możemy możemy porozmawiać gdzie jest lepiej, nawet nie wspominam o Stolicy Podkarpacia bo wiadomo ze nia ma co porównywać któregoś z tych miast do Rzeszowa… Żal…

Mieszkaniec
7 lat temu

Proponował by wykorzystać placu na ulicy Sikorskiego

wels5
7 lat temu

A co z obiecywanym obniżeniem podatków?

Darek TBG
7 lat temu

pani w czarnej kurtce i czerwonej czapeczce na materiale video ( 2:20 ) hahahahaha cytuje panią: „skoro turyści przyjeżdżają do Sandomierza to i moga przyjeżdżać do Tarnobrzega” hahahahaha z całym szacunkiem ale Tarnobrze nigdy niech sie nie porównuje z Sandomierzem jueśli chodzi o turystykę bo NAJMNIEJSZYCH SZANS NIE MA! Sandomierz jest perłą architektoniczną na skalę kraju i całe szczęście że jest tak blisko Nas, to miasto uzyskało prawa miejskie w 1228 roku i historycznie jak i turystycznie w żyyyyyyciu Tbg mu nie dorówna. KONIEC KROPKA! lupiej aby nowe władze w dalszym ciągu promowały i rozwijały jezioro w Machowie bo co jak co ale latem turystów i sandomierzan możemy ściagnać do relaksu a o turystyce miasta nawet szkoda gadać bo wszystkich turystów zabierze zawsze Sandomierz osobiście jak dla mnie mają jedną z najpiękniejszych starówek w Polsce. zobaczcie drodzy państwo jak wygląda bulwar nad wisłą w S-rzu – Pięknie!!! a u Nas krzoki, chwasty i nawet nie ma na czym uśiąść a do pana Konrada powyżej……….. jeśli ie masz gdzie zabrać dziewczyny do lokalu w Tbg to proponuje przejechać sie do Sandomierza od kilku lat po przez to że Sandomierz odwiedza rocznie prawie 700 tyś turystów , po przez promocje miasta serialem… Czytaj więcej »

życzliwy
7 lat temu
Reply to  Darek TBG

wiesz, Tarnobrzeg na pewno nie dorówna Sandomierzowi ale Baranów Sandomierski jest dość atrakcyjny. A po drodze jest Tarnobrzeg ze swoim pałacykiem i kilkoma zabytkami gdy turysta ma wiecej czasu zawsze może się zatrzymać w Tbg. Dziewczyna dobrze mówiła, gdyby w dzikowskim zamku były atrakcyjne wystawy lub występy to będzie to dodatkowym atutem. Jest jeszcze ogromny budynek niezagospodarowany, chyba to była dawna kuchnia można tam zrobić praktycznie wszystko tylko dobry pomysł

kiciek ze skalny
7 lat temu
Reply to  Darek TBG

A ja czekam na rozwalenie MOZE.To draństwo żeby dyrektorzy szkół byli tak ubezwłasnowolnieni!!!!!!!!!!!!.Wyobraźcie sobie że w tej chwili dyrektorom nie opłac się wynajmować sal gimnastycznych w celu popołudniowych zajeć bo nie mają gwarancji że pieniądze za ich wynajęcie nie wrócą do szkoły a sala w wyniku wynajęcia niszczeje.Więc sale gimnastyczne po południu są puste a powinny tętnić życiem!!!!Wszystko obecnie zżera MOZE!!! Obecny Prezydent zapowiadał to w swoim programie.CZEKAM PANIE PREZYDENCIE!!!!

ja
7 lat temu

Narzekaliście na Mastalerza to teraz macie… hahahhahahah po trupach do celu!

krupek
7 lat temu

Marzy mi się zakaz wystawiania reklam na placu Bartosza Głowackiego.Taki ładny plac a tak zeszpecony badziewiem

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
24
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content