Tarnobrzeg: Orszak Trzech Króli po raz czwarty (fotoreportaż oraz video HD)

Mieli do pokonania wiele kilometrów, prowadziła ich gwiazda betlejemska, wędrowali do Betlejem gdyż prorocy przepowiedzieli, że urodził się tam król żydowski. Mędrcy odnaleźli Jezusa w stajence, oddali mu pokłon oraz złożyli dary: Kacper ofiarował kadzidło – symbol boskości, Melchior – złoto, symbol władzy królewskiej, a Baltazar – mirrę, zapowiedź męczeńskiej śmierci.

Na pamiątkę Trzech Mędrców którzy udali się do Betlejem, aby oddać pokłon nowo narodzonemu Jezusowi Chrystusowi w kościele katolickim obchodzone jest święto Objawienia Pańskiego. W tym dniu ulicami 330 miast w Polsce i za granicą przeszły barwne orszaki. W sumie uczestniczyło w nich około 1 mln osób. Święto Trzech Króli kończy trwające od wigilii obchody święta Bożego Narodzenia i rozpoczyna karnawał, który potrwa aż do Wielkiego Postu.

W Tarnobrzegu grupy orszakowe spotkały się na Placu Bartosza Głowackiego by wspólnie pomodlić się i kolędować. Dla zziębniętych przygotowano herbatę i kawę, zaś przedstawicielki portalu dolinasmaku.eu wzorem ubiegłego roku oferowały pyszne szczodraki. Całkowity dochód ze sprzedaży bułeczek przekazano na rehabilitację Piotrusia i Karolka Rzepeckich. W ramach akcji zebrano 1286 zł 30 gr.

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Konrad
6 lat temu

na rany Ojca Tadeusza to król żydowski jest naszym wodzem ?! Taż to szok !!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x