Tarnobrzeg: Niższe czynsze dla przychodni

Prezydent spotkał się w środę z przedstawicielami tarnobrzeskich przychodni. Była to okazja do porozmawiania o współpracy, lekarze opowiedzieli też o swoich problemach.

W spotkaniu uczestniczyli prezydent miasta Grzegorz Kiełb oraz wiceprezydent Józef Motyka. Przedstawiciele Niezależnych Zakładów Opieki Zdrowotnej funkcjonujących na terenie miasta zaprezentowali swoje stanowisko w sprawie właśnie zakończonego konfliktu z ministerstwem zdrowia i zapewnili, że wszystkie gabinety lekarzy rodzinnych będą już otwarte.

Głównym tematem spotkania jednak była wysokość czynszu za wynajem pomieszczeń, w których funkcjonują przychodnie. Prezydent poinformował, że po konsultacjach ze skarbnikiem miasta może zaproponować kwotę 9 zł netto plus VAT. Dodał, że jest to suma niższa o 6 zł od pobieranej dotychczas. – Gmina nie powinna zarabiać na działalności przychodni – wyjaśnił Grzegorz Kiełb – Miasto ponosi obecnie 8 zł kosztów utrzymania lokali

Spotkanie było też okazją do porozmawiania o problemach, z jakimi borykają się najemcy – brakiem pieniędzy na remonty, niedostateczną liczbą miejsc parkingowych, oświetleniem ulicznym, kłopotach z płatnościami. Wiceprezydent Józef Motyka zadeklarował pomoc miasta w tych najbardziej naglących sprawach. – Oczywiście nie załatwimy wszystkich w ciągu najbliższych miesięcy, ale postaramy się przyjrzeć tym problemom i w miarę możliwości i upływu czasu je rozwiązywać – powiedział.

Grzegorz Kiełb zapowiedział, że wspólnie z wiceprezydentem oraz nową prezes Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Beatą Wójciak odwiedzą osobiście przychodnie i przyjrzą się ich problemom na miejscu.

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janosik
6 lat temu

zabrał bogatym piłkarzom dał biedniutkim lekarzom, zdrowie jest najważniejsze, a szczególnie psychiczne

Gosc
6 lat temu

No a moze tak lokatorom by te czynsze tak obnizyc co mieszkaja w blokach bo co roku to tylko podwyzki i podwyzki

salonik
6 lat temu

A może by tak pochylić się na tymi przedsiębiorcami, którzy ledwo wiążą koniec z końcem? Czy lekarze do nich należą? wątpię. Dlaczego prezydent tak wybiórczo podchodzi do przedsiębiorców? Za Mastalerza wielu wyprowadziło się po podniesieniu czynszów.

Michał
6 lat temu

Z usług lekarzy wszyscy korzystają lub będą korzystać, wszyscy więc pokornie i uniżenie muszą się do nich odnosić. Muszą się ich bać.Jakby nie było mają się za nadludzi.Nigdy nie zadowoleni, nigdy nienasyceni zawsze biedni.Walczą i walczą, czy dla nas coś wywalczyli? Musimy mieć skierowanie do dermatologa i do okulisty, czy wymusili odwołanie tej decyzji?- Nie! Nie możesz iść na NFZ idż prywatnie.Klub Siarki można zlikwidować.Po co komu sport?

b
6 lat temu

co tak biadolicie wszyscy nad losem piłkarzy, przeciez 600 tys to nie jest mała kwota i mozna funkcjonowac w II lidze, co z tego, ze mastalerz wydawał dwie banki skoro nasprowadzał i utrzymywał zawodników z ktorych nie było pozytku

ból
6 lat temu

„Biadolimy” nad piłkarzami bo rządy nowego prezydenta idą w złym kierunku. Obniża czynsz doktorom czyli pomaga bogatym, a dołuje sportowców. Stosuje politykę: „Bogaci będą jeszcze bogatsi, a biedni jeszcze biedniejsi”. Nie oto nam chodziło !!

kiciek ze skalny
6 lat temu

Jestem zbulwersowany!! Po prostu!!! Lekarze po protestach wywalczyli kolejną podwyżkę na pacjenta (4 zł) a prezydent Tarnobrzega obniża im czynsze i biadoli przy tym że miasto jest biedne!!!!!!!!!!!!!. To na czym,pytam się na czym,prezydent chce uzyskać przychody gwarantujące dopływ jakichkolwiek pieniędzy do miasta?!!!!!!!.Lekarze ą największymi beneficjentami 7 letnich rządów PO.Ich dochody wzrosły w tym czasie 5 krotnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Korporacyjne spółdzielnie lekarskie i porozumienia w stylu opolskiego drenują pieniądze publiczne a nam chorym zewsząd nędza!!!!!!!!!!!!!!!!Kolejki do specjalistów dalej spędzają nam sen z oczów.A im wiecznie mało i mało!!!!! I jeszcze obłudnie mówią o tym jak to interes pacjenta przede wszystkim!!!!!!!!!!!!!!!!A co na to Rada Miasta?
Panie prezydencie czekamy na publiczne wytłumaczenie się z tego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jeszcze koperty przed przychodniami dla panów doktorów może?Panie prezydencie.To pierwsza BZDURNA decyzja która nadaje się na omówienie w artykule Niecodziennika ,który zostanie wydany przez jakąś polityczną konkurencję!!!!!!!!

óabc
6 lat temu

wszystko pieknie. tylko co jak w przychodni jest prywatna praktyka? tez zostal obnizony podatek?! w galeriach handlowych jak wynajmujesz przestrzen to placisz za czynsz media i procent od obrotu. tutaj najwyrazniej obowiazuja inne zasady (lekarze tez swiadcza uslugi). a i te parkingow to trzeba wybudowac tyle ie jest lekarzy. dziekuje

ciekawe tylko jak bedzie wygladal budzet jak bedziemy tak obnizac i rozdawac

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x