Przegrana po walce. Jezioro Tarnobrzeg nie dało rady Rosie Radom (fotoreportaż oraz video HD)

Koszykarze Jeziora Tarnobrzeg przegrali we własnej hali z Rosą Radom 69:85 w meczu 15 kolejki Tauron Basket Ligi. O zwycięstwie zadecydowała lepsza dyspozycja strzelecka gości w czwartej kwarcie spotkania.

Tarnobrzeżanie rozpoczęli spotkanie od świetnej serii 12:0. Pierwsze punkty dla gości po trzech minutach meczu zdobył Łukasz Majewski. Bardzo dobrze w ekipie gospodarzy radził sobie jednak Craig Williams i to po jego kolejnych punktach Jezioro wygrywało 22:13. Rosa w pierwszej kwarcie odrobiła jednak większość strat i po trójce Kamila Łączyńskiego przegrywała tylko punktem. Akcja Kima Adama na początku drugiej części meczu dała radomianom pierwsze prowadzenie. W pewnym momencie zespół trenera Wojciecha Kamińskiego zaliczył serię 9:0 i dzięki temu wygrywał siedmioma punktami. Ostatecznie po pierwszej połowie był wynik 42:41 dla gości.

Na początku trzeciej kwarty prowadzenie utrzymywało Jezioro – po trójce Daniela Walla było 50:44. Ważnymi zawodnikami Rosy byli jednak Michał Sokołowski i John Turek. To po akcjach tego drugiego zawodnika radomianie najpierw doprowadzili do remisu, a później wyszli na prowadzenie 61:57. Ostatnia część meczu była pod kontrolą gości. Rosa czwartą kwartę zaczęła od serii 9:0 i od tego momentu nie dała się już dogonić. Ostatecznie po akcji 2+1 Danny’ego Gibsona zespół trenera Kamińskiego wygrywał 85:69.

John Turek był najlepszym strzelcem Rosy – zdobył 19 punktów i pięć zbiórek. Michał Sokołowski dodał do tego 15 punktów i trzy asysty. W zespole Jeziora najlepszy był Dominique Johnson z 18 punktami.

W ramach 16 kolejki TBL Jeziorowcy podejmą we własnej hali Polpharmę Starogard Gdański. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 17. stycznia, początek godz. 18.

JEZIORO TARNOBRZEG – ROSA RADOM 69:85 (22:21, 19:21, 16:19, 12:24)

JEZIORO: Johnson 18 (3×3), Williams 17 (3×3), Wall 16 (2×3), Patoka 7 (1×3), Wysocki 5 (1×3), Miller 3 (1×3), Kozłow 3 (1×3), Pandura 0
ROSA: Turek 19 (1×3), Sokołowski 15 (2×3), Gibson 12 (1×3), Mirković 11 (2×3), Adams 8, Jeszke 7 (1×3), Szymkiewicz 5, Majewski 3 (1×3), Łączyński 3 (1×3), Witka 2

video: Agnieszka Nycz, Piotr Morawski

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbynek
7 lat temu

No trener Pyszniak na każdej konferencji w trakcie wypowiedzi jest tak zasapany jakby właśnie zakończył biegać a nie prowadzić zespół. Za co odpowiedzialny jest trener w mniemaniu Pyszniaka jeśli nie za zwrócenie uwagi odnośnie sposobu gry w ataku i obronie. Chyba za darcie ryja bez ładu i składu. Jak rzutu nie ma to wygrać by było ciężko w 1 lidze z tym składem. Ja lubię żarty ale większym nieporozumieniem od Wysockiego był tylko zaciąg z Australijskiej ligi Stefan jakiś tam 😉 Morawiec dalej tylko do treningu się nadaje..

kibic Jeziora
7 lat temu

Pomimo kolejnej przegranej kibiców przychodzi nadal prawie cała hala, z tymi pieniędzmi co ma Pyszniak chyba żaden klub nie przystąpił by do rozgrywek a oni potrafili wygrać kilka meczy z dużo mocniejszymi zespołami i kilka przegrać w ostatniej akcji. Emocji na hali nie brakuje. Mam nadzieję, że prezydent Kiełb widzi potrzebę rozrywki sportowej na wysokim poziomie i to co zabrał piłkarzom przeznaczy na koszykówkę.

Figa
7 lat temu

Krótka ławka to fakt.Zawsze ten tekst naszej drużynie towarzyszył. Ale w poprzednim sezonie kasy było dużo (miasto + sponsorzy) a obraz gry małolepszy. Znaczy na pieniądzu rzecz się nie zasadza i nigdzie nie jest powiedziane że to mają być pieniądze miasta. A kibice przychodzą i przyjdą, bo sercem są z ZAWODNIKAMI jeśli tylko widzą, że chłopaki się starają (nawiasem teraz to aż żal patrzeć jak praktycznie do upadłego gra jeden skład). Kibice przyjdą i wtedy, gdy Siara spadnie do 1 ligi – tak jak przychodzili kilka lat temu.

idzpan
7 lat temu

No faktycznie, przychodzą bo wiedzą, że to już ostatni sezon tego niepoważnego wynalazku na najwyższym szczeblu, pytam się gdzie byli w poprzednim sezonie i wcześniej?

rafi
7 lat temu

a ja mam nadzieje że w końcu zlikwidują tego kosza,bo ta drużyna to wstyd na całą polske po co chodzić na te mecze skoro wiadomo że będą baty dziwie sie ludziom którzy chodzą i oglądają ten cyrk i jeszcze za to płacą

Kizia Mizia
7 lat temu

pomponiary super!

normalność
7 lat temu

Nowy prezydent doprowadzi miasto do normalności jak szumnie zapowiadał w kampanii wyborczej, po 4 latach nic i nikt w nim nie zostanie. Zostaną tylko kolesie przyczepienie przy korytku. Czy to tak trudno ludziom pojąć, że pełna hala jest dlatego, że w mieście w soboty czy niedzielę nie ma alternatywy dla rozrywki, dla wyjścia gdzieś całą rodziną. I czy II liga to już nie będzie to samo a jak wylecimy\spadniemy ze względów finansowych to do III ligi czyli będzie pozamiatane.

kiciek ze skalny
7 lat temu

Ja też uwaam że jedyną szansą dla tj drużyny są pompy tlenowe dla zawodników.Bo 7 zawodnikami meczu wygrać się nie da.I aż żal patrzeć na tak wspaniałych zawodników jak Miller czy Wall.Tutaj mogą złapać tylko zawał serca lub połamią się bo ze zmęczenia będą się przewracać. Tylko żal, że gdy były pieniądze i poważny sponor to zostały roztrwonione przez Pyszniaka i spółkę.I zamiast wtedy zainwestować jeszcze w dwóch lub trzech przyzwoitych zawodników skutkujących poprawą gry drużyny a przez to pozostaniem sponsora,to teraz zaczął się płacz bo pieniądze odchodzą a nie przychodzą.Mądry głupi P.po szkodzie.A naszym zawodnikom dziękuję za emocje i hart ducha.
P.s.
Wydaje mi się że pod Pyszniakiem regres notują Patoka i Kozłow, którzy są co najmniej dobrymi zawodnikami.Zbyt duża presja i brak zachęty ze strony trenera,jego ostre reprymendy nie pozwolą na otworzenie się tych zawodników.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content