17.01 (sobota) Koncert zespołu Kipikasza, w Sandomierzu

Koncert żeńskiego duetu Kipikasza, który odbędzie się w sobotę 17 stycznia br., o godz. 19 w sandomierskim Lapidarium (Rynek 1). Po koncercie odbędzie się Jam Session, dlatego warto zabrać ze sobą własne instrumenty. Wstęp wolny!

Zespół Kipikasza to żeński duet powstały w 2013 roku, czerpiący inspirację z polskiej muzyki tradycyjnej i dziadowskiej piosenki w pełni tego słowa znaczeniu! Na naszą muzykę składają się instrumenty z różnych stron świata, malutka elektronika, białe śpiewy oraz po prostu śpiewy. Przez surowe brzmienie chcemy osiągnąć efekt nieco psychodelicznej muzyki. Nie jesteśmy profesjonalistkami, muzykami, jesteśmy grajkami. Nasze utwory przybierają formę bajek i opowiastek. W tekstach poruszamy tematy dotyczące wierzeń ludowych (takich jak wiara w Południce czy zmory) oraz problemów ówczesnych ludzi, na przykład spanie pod za gorącą pierzyną lub losy chłopa niesłuchającego swojej baby. W ludowych historiach jest wiele tajemnic i niewytłumaczalnych zjawisk. Jedno jest pewne: za złe uczynki każdego spotyka kara.

Skład zespołu:

Karolina Balmas – wokal, bęben, klawiszki, melodyka, przeszkadzajki, drumla, akrobacje, fajerwerki, miotła, iluzjonizm
Aleksandra Członka – wokal, cajon, drumla, przeszkadzajki, bębny, melodyka, taniec, efekty specjalne, rentgen oczu, szpilki w panterkę.

Osiągnięcia:
– III Miejsce podczas 23 Festiwalu Mikołajki Folkowe 2013 „za pomysłowość i odwagę, oraz poszukiwanie i świeżość eksperymentowania”
– Wyróżnienie „za niekonwencjonalność i ekspresję” podczas 23 Festiwalu Mikołajki Folkowe w Lublinie 2013
– I miejsce podczas Przeglądu Piosenki Wojska Polskiego Zegrze 2014 za własną twórczość

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content