Tarnobrzeg: Seniorzy wkrótce ze zniżkami

Można już składać wnioski o wydanie Tarnobrzeskiej Karty Seniora. Jest to dokument, dzięki któremu starsi mieszkańcy naszego miasta będą mogli korzystać ze zniżek w miejskich placówkach kulturalnych i sportowych. Karty wydawane będą przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. I tam też można składać wnioski.

Program właśnie wystartował. Jego celem jest aktywizacja starszych mieszkańców. Będą oni mieli możliwość szerszego uczestniczenia w życiu społecznym i kulturalnym naszego miasta, a także zadbania o swoje zdrowie i kondycję. A wszystko dzięki obniżeniu kosztów takiej aktywności.

O dokument mogą się starać osoby powyżej 65. roku życia, zameldowane w Tarnobrzegu. Każda z nich otrzyma następnie specjalną kartę uprawniającą do ulg na poziomie od 30 do nawet 50 procent przy zakupie biletu wstępu do różnych placówek na terenie miasta: muzeum, Tarnobrzeskiego Domu Kultury, czy MOSiR-u. Pełna lista podmiotów, które zdecydują się takich rabatów udzielić w ramach programu zostanie opublikowana na stronie MOPR-u i Urzędu Miasta. Wciąż mogą się też zgłaszać podmioty prywatne chcące udzielić dowolnych zniżek starszym klientom. Firmy te mogą z kolei mogą liczyć na promocję jako placówki przyjazne seniorom.

Karty zostaną wydane bezpłatnie pod koniec stycznia po zweryfikowaniu złożonych przez chętnych wniosków i podpisaniu porozumienia z Dyrektorem MOPR-u. Warto pamiętać, że dokument będzie ważny przy okazaniu dowodu tożsamości jego posiadacza.

W Tarnobrzegu mieszka obecnie ponad 7900 osób, które ukończyły 65 lat i będą mogły starać się o wydanie Tarnobrzeskiej Karty Seniora. W tegorocznym budżecie miasta na realizację tego programu zarezerwowano 35 tysięcy złotych.

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content