Koszykarze Jeziora Tarnobrzeg wygrywają z Polpharmą Starogard Gdański po dogrywce (fotoreportaż oraz video HD)

Od zwycięstwa koszykarze Jeziora Tarnobrzeg rozpoczęli rundę rewanżową 1 etapu Tauron Basket Ligi. Podopieczni trenera Pyszniaka pokonali po dogrywce zespół Polpharmy Starogard Gdański 108:105 (29:24, 19:29, 19:23, 28:19, d: 13:10).

Pierwsza kwarta była dość wyrównana, ale od razu pokazała, że będzie to bardzo ofensywny mecz. Pod koniec tej części spotkania bardziej skuteczna była ekipa Jeziora, która po trafieniu Josha Millera wygrywała nawet 28:21. W drugiej kwarcie Polpharma wzięła się za odrabianie strat. Trójka Anthony’ego Milesa dała im remis, a późniejsze trafienie Mateusza Jarmakowicza prowadzenie 38:37. Do końca pierwszej połowy starogardzianie utrzymali dobry rytm gry i wygrywali 53:48.

W trzeciej kwarcie Polpharma prowadziła 65:55 po trójce Grzegorza Kukiełki. Później ich przewaga wzrosła nawet do 17 punktów. Jezioro zmniejszyło te straty do dziewięciu punktów, głównie dzięki akcjom Dominique’a Johnsona. W czwartej części meczu ekipa trenera Tomasza Jankowskiego bardzo długo kontrolowała sytuację na parkiecie. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry po trójce Craiga Williamsa gospodarze doprowadzili do remisu. Jeszcze na 10 sekund przed końcem starogardzianie prowadzili dwoma punktami, ale do dogrywki doprowadził Johnson. W dodatkowym czasie gry lepsi okazali się tarnobrzeżanie – ostatnie punkty gwarantujące im zwycięstwo zdobył z linii rzutów wolnych Daniel Wall.

To był świetny mecz Dominique’a Johnsona, który zdobył 32 punkty i sześć asyst. Lider tarnobrzeskiej drużyny awansował na pierwsze miejsce najlepiej rzucających koszykarzy w TBL. Johnson rzuca średnio 21.4 punktów w meczu. W ekipie Polpharmy wyróżniał się Anthony Miles z 25 punktami.

W ramach 17 kolejki Jeziorowcy rozegrają wyjazdowe spotkanie z PGE Turów Zgorzelec. Mecz odbędzie się w sobotę 24. stycznia, początek godz.18.

Jezioro Tarnobrzeg – Polpharma Starogard Gdański 108:105 (29:24, 19:29, 19:23, 28:19, d: 13:10)

Jezioro: Johnson 32 (4×3), Williams 20 (1×3), Miller 19 (2×3), Wysocki 16, Wall 13 (3×3), Morawiec 6 (2×3), Patoka 2, Pandura 0
Polpharma: Miles 25 (1×3), Sapp 22 (1×3), Meier 21 (3×3), Kukiełka 12 (1×3), Jarmakowicz 9 (1×3), Strzelecki 7, Robak 6, Bochno 3 (1×3), Długosz 1