Tarnobrzeg: Policzyli bezdomnych

88 bezdomnych przebywa w Tarnobrzegu. W mieście w ramach ogólnopolskiej akcji w nocy z 21 na 22 stycznia odbyło się liczenie osób niemających stałego zameldowania.

Strażnicy miejscy i policjanci w Tarnobrzegu dotarli do 11 bezdomnych, którzy zamieszkują altanki na ogródkach działkowych, garaże, opuszczone zabudowania. Z kolei 77 osób przebywa w noclegowniach i innych placówkach pielęgnacyjno-opiekuńczych. Jak poinformowała Elżbieta Miernik Krukurka, dyrektor MOPR-u, który koordynował akcję w naszym mieście, w ogromnej większości są to osoby starsze, głównie mężczyźni. W tym gronie są tylko 4 kobiety.

Ich bezdomność wiąże się z problemami rodzinnymi, nierzadko do tego dochodzi uzależnienie alkoholowe. – Czasami osoby te mają dom, czy mieszkanie, ale po prostu z różnych przyczyn wybrały taki styl życia – tłumaczy Elżbieta Miernik Krukurka – Ale każda osoba to jest osobna historia i zawsze wielki dramat osobisty. Praca z bezdomnymi jest bardzo trudna, ale wciąż podejmujemy różne inicjatywy, by pomóc im w tej trudnej sytuacji.

Jak poinformował komendant straży miejskiej w Tarnobrzegu Piotr Sawa, wszystkie spotkane podczas akcji osoby zostały poinformowane o tym, gdzie mogą znaleźć pomoc. – Strażnicy podczas codziennych patroli spotykają się z tymi osobami, zwłaszcza teraz, w zimie. Przekazują im informacje o tym, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek lub przenocować – mówi komendant – Wszyscy deklarują, że sami sobie radzą, ale jeśli pogoda się pogorszy i spadnie temperatura, to skorzystają z tej pomocy.

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Strażnik Straży Miejskiej
6 lat temu

Panie komendancie jak się siedzi w pojeździe to ciężko z kimkolwiek z bezdomnych rozmawiać

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x