Tarnobrzeg: Miejskie konsultacje dotyczące ochrony przeciwpowodziowej

Jak uchronić miasto przed powodzią? – na to pytanie może odpowiedzieć każdy z mieszkańców Tarnobrzega. Wystarczy wziąć udział w konsultacjach dotyczących Planu Zarządzania Ryzykiem Powodziowym dla Rejonu Wodnego Górnej Wisły.

Konsultacje zarządził Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej w całym kraju. Dla poszczególnych regionów powstały osobne plany, także dla okolic Tarnobrzega. Zestawiono w nich szereg działań na najbliższych 6 lat, które mają zminimalizować ewentualne negatywne skutki na wypadek powodzi. Przewidziano kilkadziesiąt inwestycji polegających na odtworzeniu lub modernizacji istniejących obwałowań, czy budowy polderów przeciwpowodziowych.

Każdy z mieszkańców może zgłosić swoje uwagi do tego planu. Wystarczy wejść na stronę internetową www.powodz.gov.pl i odnaleźć Plan Zarządzania Ryzykiem Powodziowym dla Rejonu Wodnego Górnej Wisły. Następnie należy zapoznać się z jego założeniami i wypełnić ankietę na temat tych pomysłów. Konsultacje rozpoczęły się 22 grudnia 2014 r. i zakończą się 22 czerwca 2015 r.

Analiza planu trwa też w Urzędzie Miasta, w Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego. Jak deklarują przedstawiciele KZGW, wszystkie opinie będą brane pod uwagę podczas opracowywania finalnych wersji planów zarządzania ryzykiem powodziowym dla obszarów dorzeczy i regionów wodnych.

Obowiązek sporządzenia planów wynika z Dyrektywy 2007/60/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 23 października 2007 r. w sprawie oceny ryzyka powodziowego i zarządzania nim, tzw. Dyrektywy Powodziowej. Zgodnie z ustawą Prawo wodne. Za opracowanie planów odpowiedzialny jest prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej na poziomie obszarów dorzeczy oraz dyrektorzy poszczególnych Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej dla regionów wodnych.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013.

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content