Sandomierz: Zespoły taneczne zaprezentowały tradycyjne tańce polskie

Wieczór Tańców i Kolęd Polskich odbył się w minionym tygodniu w Sali Rycerskiej sandomierskiego Zamku Królewskiego. Na scenie wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Sandomierska, Zespołu Pieśni i Tańca Siarkopolanie, Uniwersytet III Wieku z Gorzyc, Zespół Śpiewaczy w ramach ZPiT z Wrzaw.

Do zamku przybyła liczna publiczność z Sandomierza i okolic. Miejski samorząd reprezentowała Katarzyna Zioło Asystent Burmistrza Sandomierza.

Zespoły zaprezentowały podczas swoich występów bogaty repertuar tradycyjnych tańców polskich. Widzowie mogli zobaczyć między innymi wykonanie Poloneza, Krakowiaka, Oberka. Koncert zamykający okres świąteczny nawiązywał do tego, co od wielu wieków charakteryzowało polską ludowość. Ponadto na scenie zabrzmiały najpiękniejsze kolędy polskie przy fortepianowym akompaniamencie Przemysława Chwałka. Sięgający do polskiego folkloru koloryt wykonywanych utworów przeniósł słuchaczy w klimat typowo polskiej tradycji bożonarodzeniowej.

Występy wokalne przeplatały się z tradycyjnymi tańcami polskimi. Całość stanowiła bogate zestawienie tego, co w folklorze najbarwniejsze.

info: UM Sandomierz
foto: Ewelina Ura/UM Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content