Tarnobrzeg: Reorganizacja w magistracie głównym tematem konferencji prezydenta Kiełba (video)

Cztery nowe wydziały powstały w Urzędzie Miasta Tarnobrzega po reorganizacji magistratu. – Nie są to zupełnie nowe wydziały. One przed czterema laty funkcjonowały w urzędzie, a jedynie zostały połączone z innymi. Aby zarządzanie było efektywne trzeba dokonać istotnych zmian – wyjaśnia Grzegorz Kiełb, Prezydent Tarnobrzega.

Reorganizacja Urzędzie Miasta Tarnobrzega została przeprowadzona z dniem 1 lutego br. Obecnie w tarnobrzeskim magistracie istnieje trzynaście wydziałów oraz Biuro Rady Miasta, Biuro Obsługi Interesantów, Centrum Obsługi Inwestora, Urząd Stanu Cywilnego, a także Straż Miejska.

Bez zmian pozostały wydziały: Organizacyjny, Budżetu i Finansów, Geodezji i Gospodarki Gruntami, Wydział Rozwoju Miasta i Programów Pomocowych, Komunikacji.

Wydział zajmujący się dotychczas promocją, a także współpracą z mediami został połączony z innym, tworząc teraz jeden Wydział Promocji, Sportu i Kultury. Kieruje nim naczelnik, Renata Domka, która pełni także funkcję rzecznika prasowego. – Jest to połączenie dwóch stanowisk, ale oczywiście nie dwóch pensji – zaznacza Prezydent.

Po przeniesieniu sportu i kultury do wydziału promocji, pozostał Wydział Edukacji i Zdrowia, którym kieruje na razie zastępca naczelnika – Agnieszka Kopeć. Na stanowisko naczelnika zostanie ogłoszony konkurs.

W ramach reorganizacji rozdzielone zostały zaledwie trzy dotychczasowe wydziały Architektury, Budownictwa i Inwestycji, Spraw Komunalnych i Środowiska oraz Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego.

Po ich rozdzieleniu powstały za to wydziały: Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej – naczelnik Piotr Pawlik, Urbanistyki, Architektury i Budownictwa – naczelnik Anna Feręs-Niezgoda, Spraw Obywatelskich – naczelnik Danuta Papiernik, Środowiska i Rolnictwa – naczelnik Paulina Długoń, Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego – p.o. naczelnika – Przemysław Rawski oraz Techniczno – Inwestycyjny i Drogownictwa – naczelnik Artur Anioł.

– Osoby, które kierują tymi wydziałami, to wieloletni, doświadczeni pracownicy Urzędu Miasta, którzy mają specjalistyczną wiedzę – wyjaśnia Grzegorz Kiełb.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Prezydent Tarnobrzega przedstawił nową strukturę magistratu. Pytany przez dziennikarzy o to, czy takie zmiany w urzędzie nie będą zbyt kosztowne, odpowiedział, że nie. – Reorganizacja nie zwiększy kosztów funkcjonowania urzędu, ponieważ zaczęliśmy oszczędzać w różnych miejscach. Nie będzie już nagród po 13 tys. zł, ani tak wysokich pensji naczelników czy wiceprezydentów, jakie były jeszcze do niedawna. Poza tym mamy już 40 procent oszczędności chociażby na produktach żywnościowych kupowanych do gabinetu prezydenta. Dlatego koszty funkcjonowania urzędu nie powinny wzrosnąć – dodaje prezydent Kiełb.

Prezydent odpowiadał również na pytania dziennikarzy dotyczące m.in. modernizacji tarnobrzeskiego placu targowego, zarządzania w Tarnobrzeskim Parku Technologicznym, finansowania klubu sportowego KS Siarka Tarnobrzeg.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
sondaż
6 lat temu

Na początku było koło ratunkowe,teraz miotła,a przydał by się młotek i to porządny żeby te bzdurne pomysły wybić sobie z głowy.Kariery im nie wróżę,4 lata i nic więcej.Mam nadzieję,że za cztery lata znajdzie się w końcu ktoś normalny, i nie będzie to ktoś z poprzedników.

Głos na G. Kiełba !
6 lat temu

Grzesiek Kiełb ! Sprząta po Mastalerzu ! Grzesiek Kiełb ! Obniżył zarobki naczelników Edukacji i Architektury o 45 % . Nie będzie nagród po 13-15 tyś złotych. Będzie modernizacja zadaszeń na targowisku . Czynsz w siedzibie Platformy Obywatelskiej wynosił 5 zł za metr kwadratowy gdzie w podobnych lokalach w Tbg wynosi 25-30 zł za metr kwadratowy . Grzesiek Kiełb zaczął sprzątanie w Tarnobrzegu ! Pustym Parkiem Technologicznym będzie zarządzał urząd miasta a nie zarząd. Gwiazda będzie bawiła się dalej klubem sportowym . Doradcy w urzędzie będą wygaszani. Grzesiek Kiełb prezydentem miasta !

bisd
6 lat temu

ciekawe jak 8 wydzialow moze byc tansze w utrzymaniu niz 4, po za tym przygotowanie do konferencji na poziomie bardzo wysokim „nie powiem pani bo nie wiem”.
jakies wycieczki

ks
6 lat temu

Poziom konferencji i wiadomości bez komentarza, jeżeli jest coś tańsze to trzeba podać konkretne liczby myślę że ktoś to policzył w urzędzie a nie opowiadać głupoty. Patrząc z boku to rozdawnictwo stanowisk i spłacanie długów wyborczych a doradcy pewnie za rok lub wcześniej wylądują na stanowiskach naczelników lub zastępców.
Po co miastu zarządzanie parkiem kolejne stanowiska (kolesie i wszelkiej maści doradcy już czekają)i koszty (a koszty utrzymania dla miasta to ok 1 mln) oddać ten park i niech zarządzający pokrywają wszelkie koszty niech na siebie zarobią a miasto ma pilnować podatków i nowych miejsc pracy.

brrr
6 lat temu

A wiesz kto zarządza tym Parkiem Technologicznym i skąd ma pieniądze ??? No ale co tam 3 dyrehtorów Parku …

ks
6 lat temu
Reply to  brrr

Parkiem zarządza TARR SA i to oni zatrudniają kogo chcą bo wygrało przetarg a płaci miasto mówie o tym żeby miasto całkowicie pozbyło się kosztów utrzymania parku przekazało go chętnemu oczywiście na pewnych warunkach bo jeżeli samo utworzy jakąś komórkę i bedzie zarządzać to daję głowę że koszty będą jeszcze większe niż teraz po przetargu.

MatyS
6 lat temu

Wszedzie cos powstaje , wszedzie sie cos buduje. Tylko u nas zmiany sa na stolkach i nic wiecej. Oba miasta oscienne rozwijaja sie pelna para a u nas pada sklep po sklepie. Kocham to miasto , tu sie wychowalem. Jest potencjal ktory jest ciagle zaprzepaszczany z roku na rok. Gdzie te inwestycje????? Galeria , infrastruktura nad zalewem , zachecanie i sprzedaz terenow dla inwestorow w tarnobrzeskiej strefie ekonomicznej itd. Wszedzie cos sie dzieje tylko nie u nas.

sondaż
6 lat temu

Tą miotłę to kupili na fakturę,czy sponsorowała kopalnia Machów.

Steza
6 lat temu

Co to są za oszczędności na produktach żywnościowych kupowanych do gabinetu prezydenta? Po co Prezydentowi produkty żywnościowe? Czyżby ktoś odżywiał się na koszt podatników?

obserwator
6 lat temu

Kancelaria prezydenta czy sejmu wydają na żywność, alkohole, kwiaty i inne pierdoły miliony. Tak więc jakiś poczęstunek nasz prezydent równiez może mieć, ze swoich nie będzie wydawał np. na cukierki jak dzieci go odwiedzą 🙂

frd
6 lat temu

oszczędności na art spozywczych wzięły się z tego powodu, że pewnie po Mastalerzu cosik zostało. Pewnie sie chlop nie mógł najeść w domu to se w robocie chociaż zrobil zapasy. Mastalerz juz powienien dac se siana… Idx chłopie w buraki!

nje
6 lat temu
Reply to  frd

ale dlaczego akurat ktos przyczepil sie jedzenia? ktos wyzej napisal, jak 8 wydzialow moze byc tansze w utrzymaniu niz 4? no jak? moze do tego sie odniescie. moze wspomnijcie cos o niepotrzebnych doradcach, ktorzy robia sobie doswiadczenie w urzedzie tylko po to zeby zajac w przyszlosci wyzsze stanowisko. zamiast rozmawiac o konretach lepiej powiedziec, ze sie nie pamieta kwot. pozorne oszczednosci moga nic nie dac, a wszystkim na raz dogodzic sie nie da tak jak zakladala stategia

zyga
6 lat temu

Naczelnikami zostali ludzie bez pojecia szeregowi pracownicy tylko dlatego bo dostali śmieszne pieniadze i jako jedyni sie zgodzili pewnie liczą ze dostana podwyżki ( hahahahahaha) jak dla mnie to sie to rozsypie

KASANDRA
6 lat temu

Dzieli się wydziały po to żeby jeszcze nie ustawionym kolesiom stworzyć stołki. Ta miotła to „PANA GAŻET” wymiecie już niedługo. Kiełb uważa chyba mieszkańców za debili którzy nie umią liczyć i nic nie kumają. Gorszego prezydenta w historii nie było i chyba nie będzie.Hemoroidalno-mleczno -pisowska sitwa zniszczy nasze miasto.
Winni to 11000 wyborców tego nieudolnego prezydenta. Na wiosnę referendum pewne.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content